Sağlık profesyonelleri TÜYAP’ta bir araya geldi


Fuar, 1300’ün üzerindeki firma ve firma temsilciliğini, 70 ülkeden 30.000’in üzerinde profesyonel ile TÜYAP çatısı altında bir araya getirdi.

Avrasya’nın en kapsamlı medikal fuarı expoMED, T.C. Sağlık Bakanı Prof. Dr. Mehmet Müezzinoğlu’nun da katılımıyla 21.kez kapılarını açtı. 5 yıl içinde 100 bin yataklı yeni hastane yatırımları olacağını belirten Müezzinoğlu “yeni yatırımlar kalite ve inovasyon hedefleyen girişimciler için çok büyük pazarı getirecek. Girişimciler cesur davranmalı ve vizyonlarını geliştirmelidir. Devlet yardımına bağımlı olunmamalıdır ancak bizi 2023 hedeflerine taşıyacak dinamik işletmelere de destek sunulacaktır” dedi. Bakan Müezzinoğlu, konuşmasının devamında önümüzdeki süreçte kamu hastanelerinin 5 bin diş ünitesi alacağını söyledi. Müezzinoğlu, “5 bin adeti sadece bende var. Ben üreteyim satayım değil, 5 bin adedin dinamiklerinde farklı versiyonlar, gelişmeler, katma değer üretecek alanları da hesap etmek gerekiyor” dedi.

Açılış sektörü bir araya getirdi

3-6 Nisan 2014 tarihleri arasında Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi İstanbul’da 21. kez profesyonel medikal ziyaretçilerini buluşturan expoMED Fuarı, laboratuar teknolojilerindeki son yeniliklerin de takip edilebileceği labtekMED ile eş zamanlı düzenlendi. Açılışı, T.C Sağlık Bakanı Prof. Dr. Mehmet Müezzinoğlu’nun yanı sıra K.K.T.C Sağlık Bakanı Dr. Ahmet Gülle, İtalya Cumhuriyeti Büyükelçisi Sn. Gianpaolo Scarante ,Irak-Kürdistan Bölgesel Hükümeti Sağlık Bakan Vekili Dr. Saman Hussein Muhammed ve sektör derneklerinin yöneticileri tarafından yapılan fuarlar, 1300’ün üzerindeki firma ve firma temsilciliğini, 70 ülkeden 30.000’in üzerinde profesyonel ile Tüyap çatısı altında bir araya getirdi.

Fuarın Onur Ülkesi İtalya

Bu yıl uluslararası yönüyle daha fazla öne çıkan ekspoMED 2014 fuarında İtalya onur ülke olarak yer alıyor. Uluslar arası katılımcı sayısında %40 artış yaşayan fuarlarda, Almanya – Avusturya, İspanya, Çin, Tayvan, Polonya, Finlandiya ve Çek Cumhuriyetinden ülke katılımları ve pavilyonlar yer alıyor. Nitelikli ziyaretçi profili ile ekspoMED yine katılımcılarına kazandıracak Kamu hastane birlikleri yetkilileri, üniversitelerin satın alma komisyon başkanları, rektörleri, dekanları, özel hastane sahipleri ve yatırımcıları, satın alma yöneticileri, medikal ürün ticareti ile ilgili profesyoneller ve Sağlık Bakanlığı yetkililerinden oluşan 300’ün üstünde Türkiye’nin dört bir yanından ağırlanan profesyoneller, sağlık yatırımlarına fuarlarda yön verdi.

20 farklı ülkeden alım heyetleri takip etti

Almanya, Azerbaycan, İsrail, Irak, Filistin, İran, İtalya, Gürcistan, Bulgaristan, Kosova, Rusya, Makedonya, Sırbistan, Libya başta olmak üzere 20 farklı ülkeden 500’ün üstünde ağırlanan karar verici, nitelikli ziyaretçiler yeni iş fırsatları oluşturdu. Bilimsel etkinlikler, BAU TIP işbirliği ile ilk kez ekspoMED’de Bu sene ekspoMED’ de ilk defa bilimsel seminerlere yer veriliyor. Bahçeşehir Üniversitesi Tıp Fakültesi ile birlikte yapılan çalışmalar doğrultusunda, fuar süresince BAU Tıp tarafından, Beyin ve Ortopedi Cerrahisi, Rejeneratif tıp ve kök hücre konularında yurtiçinden ve yurtdışından gelecek dallarında öncü uzmanlar tarafından uygulamalı seminerler düzenlendi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here