Sağlık Sektöründe Siemens-Linde İşbirliği Devam Edecek


Türkiye genelindeki mevcut ve yeni devreye alınacak Siemens Manyetik Rezonans (MR) görüntüleme cihazlarının gaz ve sıvı helyum ihtiyacının karşılanması amacıyla 17 yıldan bu yana süregelen işbirliği, Linde ve Siemens’in mutabakatıyla yenilenerek devam edecek. Taraflar 30 Aralık 2011 tarihinde düzenlenen imza töreninde imzaladıkları sözleşme ile işbirliğinin devamı yönündeki kararlarını açıkladılar. 

Taraflar arasındaki hizmet sözleşmesi, ürün tedariğinin ötesinde Linde altyapısını oluşturan araç, teknisyen-mühendis kadroları ile teknik ve lojistik hizmetin sağlanmasını kapsıyor.

Siemens A.Ş.Tedarik Zinciri Yönetimi Direktörü Tuğrul Günal yenilenen sözleşmeye ilişkin ‘Linde ile 17 yıldır süregelen işbirliğimizi devam ettirme kararı aldık. Bu kararı almamızdaki en önemli etken yürüttüğümüz çalışmaların başarısı ve Linde’nin Siemens açısından büyük önem taşıyan kalite, yenilikçi ve müşteri odaklı yaklaşımlarımızı benimsemesidir. Bundan sonraki dönemde de aynı anlayış ile çalışmalarımızı sürdüreceğimize inanıyoruz’ dedi.

Linde Gaz A.Ş. Genel Müdürü Sait Tosyalı ise konuyla ilgili değerlendirmesinde “ hızlı büyüme gösteren Türkiye sağlık sektöründe Siemens gibi değerli bir kuruma desteklerimizi sürdürebileceğimiz için mutluyuz. Bugüne kadar olduğu gibi, önümüzdeki dönemde de altyapımızı sürekli geliştirip verimliliğimizi artırarak Siemens’e en iyi şekilde hizmet vermeyi amaçlıyoruz” dedi.

Dünyada sınırlı sayıda kaynakta üretilen helyum, MR teknolojisinde kritik önemde bir malzeme olup, mıknatısın soğutularak süper iletken hale gelmesi ve manyetik alan oluşturulması amacıyla kullanılmaktadır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here