Sağlık Sektöründe Yeni Bir Dönem


Medical Park & MAPFRE Genel Sigorta Türkiye Sağlık Sektöründe Yeni Bir Dönem Başlatıyor.

Almanya, Hollanda ve Fransa gibi Avrupa ülkelerinde uygulanan, Türkiye sağlık sektörünün ise 2000’li yılların başından bu yana beklediği ‘Tamamlayıcı Sağlık Sigortası’ Medical Park Hastaneler Grubu ve Mapfre Genel Sigorta işbirliğinde ilk kez Türkiye’de uygulanmaya başlandı. Sağlık sektöründe çığır açacak ‘Tamamlayıcı Sağlık Sigortası’ uygulaması ile SGK’lı kişiler, Medical Park Hastanelerinde fark ödemeden hizmet alabilecekler.

SGK’lı Kişilere Özel
Bu uygulamanın sağlık ve sigorta sektöründe yeni bir dönemi başlatacağını söyleyen Mapfre Genel Grubu CEO’su ve Yönetim Kurulu Başkan Vekili Serdar Gül, “Uzun yıllardır üzerinde konuşulan Tamamlayıcı Sağlık Sigortası, Medical Park ve Mapfre Genel Sigorta işbirliğinde Türkiye’de ilk kez hayata geçti. Yaklaşık bir yıldır üzerinde çalıştığımız ürün, SGK’lı kişilere büyük avantajlar sağlayacak. Tamamlayıcı Sağlık Sigortası yaptıran kişiler, Medical Park’ın tüm hastanelerinde fark ödemeden tedavi olabilecekler” dedi.

Diğer Özel Sağlık Sigortası Poliçelerinin 3’te Biri Fiyatına
SGK’lı kişilerin Özel Sağlık Sigortasının yaklaşık 3’te 1 fiyatına ‘Tamamlayıcı Sağlık Sigortası’ poliçelerini satın alabileceklerini ifade eden Gül, sözlerini şöyle sürdürdü: “SGK’lı kişiler, Tamamlayıcı Sağlık Sigortası’nı çok uygun fiyatlara yaptırabilecekler. Fiyatlar İstanbul dışındaki illerde daha da düşük olacak. Kişiler ayakta ve yatarak tedavi teminatı alabildikleri gibi sadece yatarak teminatını da seçebilecekler”

5 Yılda 5 Milyon Tamamlayıcı Sağlık Sigortası
Türkiye’de özel sağlık sigortası sahibi kişi sayısının yaklaşık 1 milyon 600 bin olduğunu belirten Gül, sektöre ilişkin şu bilgileri verdi: “Türkiye’deki özel sağlık sigortası prim büyüklüğü 2 milyon 400 bin TL’dir. Özel Sağlık Sigortalarında kişi başı ortalama prim ücreti ise yaklaşık 2 bin 400 TLdir. Özel Sağlık Sigortalı sayısı, toplam nüfusumuzun %2’sidir. Türkiye’de SGK kapsamında yaklaşık 65 milyon kişi bulunuyor. Tamamlayıcı Sağlık Sigortası sisteminde ise bu yeni işbirliğimizin hedefi 5 yılda 5 milyon kişiye ulaşmak.”

SGK’lılar Medical Park’ta Tek Kuruş Ödemeden Tedavi Olacak
‘Tamamlayıcı Sağlık Sigortası’ uygulamasına öncülük eden sağlık grubu Medical Park Hastaneler Grubu oldu. Özel sağlık sektöründe “Herkes İçin Sağlık” felsefesiyle 18 yıldır hastalarına hizmet verdiklerini söyleyen Medical Park Hastaneler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Muharrem Usta ise şöyle konuştu: “Medical Park Hastaneler Grubu olarak hedefimiz her zaman Türkiye’de tüm kişilerin eşit kalitede sağlık hizmetlerinden yararlanmasını sağlamak oldu. Bu alanda bugüne dek pek çok uygulamaya öncülük ettik, ilklere imza attık. “dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here