“Sağlıklı ve başarılı bir ekonomi için fuarlar elzem”

Avrupa Parlamentosu Başkan Yardımcısı Nicola Beer ve Messe Frankfurt GmbH Başkanı ve CEO'su Wolfgang Marzin

Sektörel fuarlar ekonomik yükselişin yolunu açıyor ve refahın anahtarıdır – bu ifade, Avrupa Parlamentosu Başkan Yardımcısı Nicola Beer ve Almanya’nın en büyük fuar organizasyonlarının ana olan Messe Frankfurt GmbH Başkanı ve CEO’su Wolfgang Marzin’in bir araya geldiklerinde vurguladıkları bir düşünce. üssü. Beer ayrıca güçlü, istikrarlı ve sağlıklı bir ekonomi için uluslararası fuarların ne kadar büyük bir öneme sahip olduklarını dile getirdi.

2020’nin başından beri, uluslararası fuar sektörü, koronavirüs pandemisinin oluşturduğu büyük zorluklarla karşı karşıya. Fuarlar kapatıldığında, her sektör için müşteri ilişkileri kurmak ve sürdürmek ve satış üretmek için çok önemli olan pazarlama, iletişim, sipariş ve ağ oluşturma platformları neredeyse bir gecede ortadan kayboldu. Beer, “Fuarlar, sektörleri için uluslararası vitrinler ve kalelerdir ve ekonomik refaha büyük katkı sağlarlar,” dedi. “Ticari fuarlar ve kongreler gerçekleşemezse, bunun sadece katılımcı firmalar için değil, tüm ekonomi için sonuçları vardır ve bunlar kapsam olarak önemlidir. Sağlıklı ve başarılı bir ekonomi için fuarlar şart,” dedi. Bu nedenle Avrupa fuar sektörünün, politika yapıcıların etkinliklerin devam edebileceğine dair net bir sinyal göndermesine ihtiyacı var. İspanya, Büyük Britanya ve Hollanda, fuarlar ve kongreler gibi büyük etkinliklerin yapılabilmesinin mümkün olduğunu bir kez daha gösterdi. Almanya özellikle uluslararası ticaret için önemli ve Avrupa çapında hijyen ve test konseptlerinde kazanılan deneyime dayanarak, Almanya’nın fuarların tamamen yeniden açılmasına izin vermek için gerekli siyasi cesareti göstermesi gerekiyor.

Ünlü ifo araştırma şirketi tarafından yapılan bir araştırmaya göre, Messe Frankfurt’taki etkinlikler, geçmişte ülke çapında yıllık 3,6 milyar Avro’luk muazzam bir satın alma gücü meydana getirdi ve toplam 657 milyon Avro’luk vergi gelirinden bahsetmiyorum bile. Fuarların iptali ve ertelenmesi, yalnızca oteller, restoranlar ve barlar üzerinde değil, aynı zamanda ulaşım ve hizmet sağlayıcılar ve perakendeciler üzerinde de büyük bir ikincil etkiye sahiptir. Ifo çalışmasına göre Messe Frankfurt’taki etkinlikler Almanya genelinde 33.000’den fazla işi güvence altına alıyor.

Ekonominin aynaları olarak fuarlar defalarca krizlerle karşı karşıya kaldılar – şimdi ekonominin dengeleyicileri olarak rollerini yeniden üstlenmeye hazırlanıyorlar. Çünkü fuarlar en eski ve en değerli para birimimiz olan güvenin alınıp satıldığı yerlerdir,” dedi. Dijital ve hibrit etkinlik biçimlerinin kriz sırasında ticaret fuarlarının esnekliğini ve çeşitliliğini bir kez daha göstermesine rağmen, “Kalıcı güven ancak şahsen oluşturulabilir. Yakın ortaklıklar tamamen dijital bir alanda gelişemez.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here