Sağlıkta Kalite ve Güvenin Simgesi


Türkiye’nin en donanımlı özel hastanelerinin başında gelen Emsey Hospital, kalite ve güveni ilke olarak benimsiyor. Türkiye ve çevre ülkelerdeki hastalara, üstün kalite standartlarında modern sağlık hizmeti veren tam teşekküllü bir hastane konumunda olan Emsey Hospital İstanbul Kurtköy’de yer alıyor.

29 Mayıs 2012 tarihinde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından hizmete açılan Emsey Hospital, beyin ve sinir cerrahi, kadın hastalıkları ve doğum, üroloji, ortopedi ve travmatoloji, uluslararası ağrı merkezi, kalp ve damar cerrahi, kardiyoloji ve tüm branşlarda, akademik kadrosuyla gerek yurt içinde gerekse de yurt dışından gelen hastalara 5 yıldızlı otel konforundaki donanımlı binasında sağlık hizmeti veriyor. Bundan sonraki hedef ise üniversite hastanesine dönüşmek… Emsey Hospital Genel Müdürü Prof. Dr. Hayrettin Yekeler, hastanenin kuruluşundan bugüne kadar olan süreci ve hedeflerini açıklıyor.

Bölge çok stratejik

Hastanemiz Pendik Kurtköy’de sağlık hizmeti veriyor. Neden Kurtköy derseniz; gelişen uydu kent görünümünde, Sabiha Gökçen Hava alanına 5 dakika mesafede, sağlık turizmini de kendimize örnek aldığımız ve bölgede başka hastane olmaması stratejik bir lokasyon olarak bizi güçlü kılıyor. Hizmete girdikten sonra böyle bir hastanenin yapılması bölgede oldukça memnuniyet oluşturdu, mutlu etti hastalarımızın büyük bir kısmı çevremizde oturanlar. Ancak İstanbul, Anadolu’nun birçok bölgesi hatta yurt dışından da insanlar tedavi olmak için hastanemize gelmekte.

Tüm branşlarda cerrahi mevcut

33 bin m² kapalı alan üzerine kurulu tek kişilik odalardan oluşan 186 yatak kapasitesi, 9 ameliyathanesi mevcut hastanemizde, kemik iliği nakli merkezi, 25’i erişkin, 38’i yeni doğan, geri kalanı kardiyovasküler cerrahi yoğun bakım yatağı olmak üzere 75 yoğun bakım yatağı yer alıyor. Tüm branşlarda kanser cerrahileri yapılmakta, ortopedide özellikle skolyoz dediğimiz omurganın eğrilikleri dahil olmak üzere birçok ortopedik rahatsızlıkları tedavi ediyoruz. Bunun dışında beyin cerrahisinde full endoskopik disk ameliyatları dediğimiz kapalı yöntemle bel fıtığı, her türlü beyin tümörleri, çocuk, plastik, üroloji gibi her türlü cerrahi ameliyatları gerçekleştiriyoruz. Medikal Onkolojide Prof. Erkan Topuz hocamız ve ekibiyle çalışıyoruz. 25 kemoterapi koltuğumuz var günde 50 seans kemoterapi yapabilecek kapasiteye sahibiz.

Bizi diğerlerinden ayıran özellik

Nükleer tıp da Türkiye’nin en modern nükleer tıp merkezine sahibiz. Gama kameramız, PET CT mevcut, radyo aktif iyot tedavisi yapıyoruz. Aynı zamanda Galyum 68 çekimlerine başladık. Karaciğerde mikro cerrahi tedavisi, Ozon ve ağrı tedavileri yapıyoruz. Estetik ve ayak bakım merkezi gibi çok özellikli sağlık hizmetleri veriyoruz. Tüp bebek merkezimiz var. Bunlar bizi diğer hastanelerden ayıran önemli özellikler oluyor. Hastanemizde 16’sı profesör, 8’i doçent olmak üzere 85 hekim var. Hemen hemen akademik kadromuz tamamlanmış durumda. Her branşta bir veya 2 hocamız var. Biz özellikle hekimlerimizi mesleğinin ehli, işini iyi bilen, hastalara karşı tutumu ve davranışı iyi olan hekimlerden seçtik, güzel bir kadro oluşturduk. 5 yıldızlı otel konforunda olan hastanemizde otomasyonu mevcut 6500 ayrı noktadan bina kontrol edilebiliyor. Helikopter pistimiz de mevcut.

SGK ile anlaşmamız mevcut

Medikal ekipman ve tıbbi cihazlarımızı en üst düzeyde yapılandırdık. Bu yapıyla insanımıza en iyi hizmeti vermeyi hedefledik. Hastanemiz SGK ile tüm branşlarda anlaşmamız var. Günlük 700-750 polikliniğimiz oluyor. Aylık 600-650 civarında ameliyat yapıyoruz. 200’ün üzerinde doğum gerçekleşiyor.

Sağlık turizmine önem veriyoruz

Sağlık turizmi Türkiye açısından çok önemli bir açılımdır. Özellikle son 10-15 yılda Türkiye’nin sağlıkta geldiği düzey sağlıkta bir cazibe merkezi haline getirdi. 500’ün üzerinde hastanenin yer almasıyla çevremizdeki ülkelerden Türkiye’ye tedavi amacıyla hastalar geliyor. Bu hem hastanelerin kendilerini geliştirme hem de ülke ekonomisine katkı açısından çok büyük önem arz ediyor. Biz de hastanemizi yapılandırırken sağlık turizmini kendimize önemli bir hedef olarak koyduk ve hastanemizi bu açıdan yapılandırdık.

Havaalanına yakın olmamız, modern dizaynımız, kadro ve ekipmanların çok üst düzeyde olması ve özellikli işler yapıyor olmamız bizi sağlık turizminde öne çıkaran faktörler oluyor.

Artık yurt dışına tedavi için gitmek yok

Bu nedenle Balkan ülkeleri, Türki Cumhuriyetleri, Ortadoğu, Kuzey Afrika, Libya, Irak gibi ülkelerden yurt dışından çok sayıda teveccüh ve talep var. Hastanemize çok sayıda hasta geliyor. Eskiden insanlarımız tedavi olmak için yurt dışına gidiyorlardı artık bugün bunun tam tersi haline geldik bu da ülkemizin sağlık anlamında gelişmişliğin ve sağlıkta gelinen konumu göstermekte. Bu gurur verici bir durum. Hastanemiz de bunun bir örneğidir.

Sosyal sorumluluk projeleri

Belli ailelere ücretsiz tipi bebek hizmetimiz var. İhtiyacı olan hastalara ücretsiz sağlık hizmetimiz var. Evde bakım ünitemiz ile ihtiyaç sahibi insanlara yardımcı oluyoruz.

Yatırım hedefleri

Hedefimiz bu sene üniversite olmak. Hastanemizi üniversite hastanesine dönüştürmek, yatak kapasitemizi arttırmak, radyoterapi ünitesi kurmak gibi bir hedefimiz var. Ayrıca hastanemizin yanına otel klinik gibi bir tesis kurmak ta hedeflerimiz arasında. Hastaneler hizmetlerini geniş kesimlere sunabilmesi için kendilerini sürekli geliştirmek, büyümek durumunda.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here