Sağlıkta Sözleşmeli Personel Alımına Son Veriliyor


Sa
ğlık-Sen Genel Başkanı Memiş‘in, Sağlık Bakanı Recep Akdağ ile görüşmesinden atama bekleyen sağlıkçılara müjdeli bir haber çıktı.

Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş, “Hedefimiz Sağlık Bakanlığfnda çalışan tüm personelin kadro­lu olmasıdır” dedi. Sağlık-Sen Genel Başkan Memiş’in, Sağlık Bakanı Recep Akdağ ile görüşmesinden atama bekleyen sağlıkçılara müjdeli bir haber çıktı. Sağlık Bakanı Akdağ’ı ziyaret eden Memiş görüşmede Bakan Akdağ’a sağlık hizmetlerinde yaşanan istihdam farklılıkla­rının çalışma barışını olumsuz etkilediğini ifade ederek aynı işi yapan sözleşmeli-kadrolu personelin bu ayrımdan rahatsız olduğunu söyledi. Memiş, diğer bakanlıklarda sözleşmeli personel alımlarının gittikçe azaldığını belirte­rek Sağlık Bakanlığı’nın 4/B statüsündeki personel alımını durdurmasını talep etti. Memiş, kendilerinin talebini olum­lu karşılayan Akdağ’ın da konu ile ilgili yasal düzenleme­nin gerekliliğini belirttiğini, sözleşmeli personel alımının önümüzdeki yıldan itibaren durdurularak kadrolu personel alımına başlanabileceğini ifade ettiğini söyledi.

Kamu Personeli Danışma Kurulunda Bu Konuyu Masaya oluşturacağın

Bakanlığın sözleşmeli personel alımına son verecek olma­sının son derece önemli olduğu söyleyen Memiş, “Hedefi­miz Sağlık Bakanlığfnda çalışan tüm personelin kadrolu olmasıdır. Bakanlıkta, geçen sene kadroya geçirilen söz­leşmeli personelden sonra yeniden yapılan alımlar sonu­cunda 25 bin sözleşmeli personel görev yapmaktadır. Yet­kili sendika olarak önümüzdeki aylarda katılacağımız Kamu Personeli Danışma Kurulu’nda hükümet yetkilileri ile bu konuyu masaya yatıracağız. Söz konusu 25 bin söz­leşmeli personelin de kadroya geçmesini sağlayacağız” dedi. Memiş, Bakan Akdağ ile yaptığı görüşme sonucunda, halen görevde olan sağlık çalışanları için de yeni alımlar öncesi tüm illerin boş pozisyonlarının ilan edildikten sonra yeni alımların boşalan yerlere yapılması ile tüm sağlık çalışanlarının olumlu yönde rahatlayacağını sözlerine ekledi.

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here