Sanofi Çocukları Ofiste Buluştu


Sanofi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında merkez ofis çalışanlarının çocuklarını 24 Nisan Perşembe günü hem anne/babalarının ofislerini görmeleri hem de birbirinden farklı aktivitelerle eğlenceli zaman geçirmeleri için ofise davet etti. “Sanofi Çocuk Günü” kapsamında çocuklara illüzyon, resim boyama ve animasyon gibi eğlenceli aktivitelerin yanı sıra sağlıklı beslenme ve Okulda Diyabet Programı çerçevesinde eğitici etkinlikler de düzenlendi.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı değerlendirerek okulların tatil olduğu 24 Nisan günü merkez ofis çalışanlarının çocuklarını ofise davet eden Sanofi, böylece hem çocukların anne/babalarının iş yerlerini ziyaret etmelerine hem de eğlenceli bir gün geçirmelerine olanak sağladı. Yaklaşık 100 çocuğun katıldığı günde animasyon, illüzyon gibi eğlenceli aktivitelerin yanında çocuklarda sağlıklı beslenmenin önemini vurgulayan “Sağlıklı Beslenme” konulu bir drama eğitimi de yapıldı.

Günün diğer eğitici etkinliği ise okul çağındaki Tip 1 diyabetli çocukların yaşadıkları sorunlar konusunda farkındalık oluşturmak ve okul içindeki şartlarını iyileştirmeye destek olmak amacı ile yürütülen “Okulda Diyabet Programı” sunumu idi. Milli Eğitim Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı ve Çocuk Endokrinolojisi ve Diyabet Derneği’nin işbirliği ve  Sanofi Türkiye’nin koşulsuz desteğiyle hayata geçirilen program 3 yılda çeşitli başarılara imza attı. Bu başarılardan biri de öğretmenlerin Tip 1 diyabet konusunda bilgilendirilmeleri ve hatta bazı öğretmenlerin diyabet şüphesiyle öğrencilerini hekime yönlendirerek erken tanıya katkı sağlamaları oldu. Sanofi Çocuk Günü katılımcıları bu sunum ile diyabet hastalığını ve belirtilerini tanımayı, kendilerinde gördükleri belirtiler konusunda ailelerini ve öğretmenlerini bilgilendirmeyi, sağlıklı bir yaşam sürdürmek için doğru beslenmenin ve bol hareketin önemini öğrendiler. Etkinlik 20. Yılını kutlayan Sanofi Çocukları Vakfı için pasta kesimi ile son buldu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here