Sanofi Türkiye, Kıtalararası Bölge İnovasyon Ödüllerinden İki Ödülle Döndü


2013 Kıtalararası Bölge  İnovasyon Ödülleri’nde bu sene Sanofi Türkiye, üç projeyle finale kaldı. Farklı ülkelerden 100’den fazla proje başvurusu arasından, Kadın Liderlik Programı ile Kurumsal Sosyal Sorumluluk (KSS) kategorisinde başvuran 23 proje arasından birinciliğe layık görülürken, Sanofi’nin sağlık profesyonellerine yönelik Sağlık Pusulası internet platformu projesi ile Dijital kategoride 72 proje arasından üçüncülük ödülünü aldı.

2013 Kıtalararası Bölge İnovasyon Ödülleri’nde bu sene Sanofi Türkiye Kadın Liderlik Programı ile Kurumsal Sosyal Sorumluluk kategorisinde, Sağlık Pusulası ile Dijital kategoride ödül aldı.

Sanofi Türkiye’nin bağlı olduğu Kıtalararası Bölge, her sene düzenlediği İnovasyon Yarışmasında ‘hasta odaklı yaklaşım’ ve ‘dijital’ kategorilerinin dışında bu sene iki yeni kategori açtı. Sanofi Grubu Türkiye, yeni açılan Kurumsal Sosyal Sorumluluk kategorisinde, Kadın Liderlik Programı ile birincilik ödülünün sahibi olurken dijital alanda Sağlık Pusulası projesi ile üçüncülük ödülünü kazanarak, iki farklı kategoride altın ve bronz ödülleri Türkiye’ye taşımış oldu.

Geleceğin Kadın Liderleri Projesine üç yılda üç ödül

Dünya çapında kadın istihdamına özel önem gösteren ve bu alanda önemli yatırımlar yapan Sanofi, Türkiye’ye ödül kazandıran Kadın Liderlik Programı kapsamında Geleceğin Kadın Liderleri ve Fırsat Eşitliği Modeli uygulamalarını hayata geçiriyor. KAGİDER işbirliğiyle 2011’den beri gerçekleştirilen projeyle yeni mezun veya o yıl mezun olacak genç kadınlar, işine, çevresine ve toplumuna faydalı bireyler olarak yetiştiriliyor. Programa katılan genç kadınlar, kariyer planlaması, iş ahlakı, etkin iletişim, işyeri davranış biçimleri, iş aramada teknolojinin kullanımı, özgeçmiş yazma gibi alanlarda eğitim alıyorlar. Katılımcılara eğitimlerin sonunda sertifikaları veriliyor ve iş arama süreçlerinde altı ay boyunca Sanofi ve KAGİDER tarafından takip edilerek destek veriliyor. Son üç yıl içerisinde, 259 genç kadın sertifika alarak iş hayatı için güçlü bir başlangıç yapmış oldu.

Geleceğin Kadın Liderleri projesi ayrıca 2012’de en prestijli uluslararası ödüllerden Communitas kapsamında “Gönüllü Proje Sponsorluğu” dalında ve 2013’te Mediacat tarafından “Yılın Kadınlara Yönelik En İyi Projesi” alanında ödüllendirildi.

Fırsat Eşitliği Modeli (FEM) ise Sanofi Türkiye’nin Dünya Bankası desteğiyle hayata geçirdiği bir sertifikasyon modeli. FEM kapsamında işe alım, şirket içi eğitim, kariyer planlama ve geliştirme gibi süreçlerde kadın-erkek eşitsizlikleri saptanıyor ve eşitlikçi uygulama örnekleri sunularak kadınlar için fırsat eşitliğinin sağlanmasını amaçlanıyor. Sanofi Türkiye, tüm dünyada uygulanan FEM sertifikasyon sürecini Türkiye’de ilk olarak tamamlayan şirket olma unvanına sahip.

Sanofi’ye bronz ödül, hekimlere özel internet platformu Sağlık Pusulası ile geldi

Sanofi Türkiye’ye 2013 Kıtalararası Bölge İnovasyon Ödülleri’nde dijital kategoride bronz ödül kazandıran Sağlık Pusulası internet platformu projesi, hekimlerin interneti kullanma davranışları ve ihtiyaçlarına göre tasarlandı*. Sağlık Pusulası, birçok terapötik (tedavi edici) alanla ilgili uzman videoları, eğitimleri ve tedavi algoritmalarını tek bir dijital platform çerçevesinde sunuyor.

Sağlık Pusulası’nın içerisinde fikir liderleri tarafından hazırlanan 450 medikal eğitim videosu, 250’nin üzerinde medikal içerik, 30’un üzerinde gerçekleşen canlı yayın, kongrelerde çekilmiş olan uydu sempozyum kayıtları bulunmaktadır. Bunlara ek olarak, portal üzerinden fikir liderlerine danışma imkanı, online kitaplar, mobil uygulamalar ve tıbbi tanıtım sorumlusuna online ulaşım imkanı gibi pratik uygulamalar ve servisler de yer almaktadır. 26.538 hekimin kayıtlı olduğu saglikpusulasi.com internet platformu, ziyaret başına ortalama 6,5 sayfa görüntülenme ve 6 dakika ziyaret süresine sahip olup bu verilerle Türkiye ilaç sektörü ortalamasının üzerindedir. 2013 yılı içerisinde toplam 23.591 ziyaret ve 154.038 toplam sayfa görüntüleme sayısına sahiptir.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here