SEAH Hasta Kabulüne Başladı


Sakarya’da son 10 y
ılın en büyük sağlık yatırımlarından biri olan Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi, hasta kabulüne başladı.

Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesinin 400 yataklı yeni binasını gezen AK Parti Sakarya Millet­vekili Ayhan Sefer Üstün, hastanenin 13 Ağustos 2012 tarihinden itibaren hasta kabulüne başlayacağı müj­desini verdi.

TBMM insan Haklarını inceleme Komisyonu Başkanı ve AK Parti Sakarya Milletvekili Ayhan Sefer Üstün, AK Parti Sakarya Milletvekili Ali ihsan Yavuz ile birlikte 400 yataklı Eğitim ve Araştırma Hastanesinin binasını gezdi. Milletve­killerine bina ile ilgili bilgiler veren SEAH Başhekimi Prof. Dr. Osman Nuri Dilek ve Sakarya il Sağlık Müdürü Murat Alemdar; yapılan çalışmalar hakkında da detaylı açıklama­larda bulundular.

Sağlık Bakanı Recep Akdağ’ın hastaneyi ziyaretinin ardın­dan itiraz ettiği noktalarda değişiklikler yaptıklarını dile getiren Prof. Dr. Dilek, “Sayın Bakanımızın bizlere ilettiği yerlerde değişiklikler yaptık. Hastaneyi teslim aldığımız günden itibaren bu çalışmalarımıza başladık. Su anda hızla gerekli iyileştirmeleri yapmaya devam ediyoruz” dedi.

15 Ameliyathane

Toplam 2 bin 500 metrekarelik kapalı alana kurulu alan Acil Servis Polikliniğini de gezen milletvekilleri Prof. Dr. Dilek’ten Acil Servis ile ilgili bilgiler aldı. Eski hastanenin 850 metrekarelik bir acil servis alanına sahip olduğunu anımsatan Dilek; yeni binada Acil Servis bölümünde yer alan yenilikleri anlattı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here