Seal Shield Tıbbî Ekran Koruyucular, sağlık ve gıda hizmeti sektörlerinde enfeksiyonları azaltmayı amaçlıyor

0
167

SEAL SHIELD, LLC – ABD’de sağlık hizmetleri kaynaklı enfeksiyonlar (HAI’ler) nedeniyle her yıl yaklaşık yüz bin kişi ölüyor. Hastalık Kontrol Merkezlerine (CDC) göre, enfeksiyonların %80’i eller yoluyla bulaşıyor. Ancak hesaba katılmayan şey, şu anda insanların ellerinin bir uzantısı gibi davranan, ancak neredeyse hiç olmadığı kadar sık ​​temizlenmeyen çok sayıda ekran. Arizona Üniversitesi’nde mikrobiyoloji profesörü olan Dr. Charles Gerba’ya göre, “Cep telefonları artık mobil mikrop cihazları.

Bu konu hastanelerle sınırlı değil. Dokunmatik ekranlar, McDonald’s, Olive Garden ve Panera Bread gibi birçok üst düzey zincirin bunları işçilik maliyetlerini düşürmenin bir yolu olarak benimsemesiyle restoran deneyiminin bir parçası haline geldi. Dokunmatik ekran teknolojisi, yemek servisi endüstrisinde verimliliği artırırken, önemli olumsuz sonuçlar da oldu. Son çalışmalar, bu ekranların yemek servisi çalışanları ve restoran patronlarında gastrointestinal enfeksiyonlarla sonuçlanabilecek yaygın bir kontaminasyon olduğunu gösterdi.

Londra Metropolitan Üniversitesi’nde mikrobiyoloji alanında öğretim görevlisi olan Dr. Paul Matewele’ye göre, “Dokunmatik ekranlı makinelerde ne kadar çok bağırsak ve dışkı bakterisi olduğuna hepimiz şaşırdık. Bunlar, insanların hastanelerde kaptığı türden enfeksiyonlara neden oluyor. Örneğin, Enterococcus faecalis… Hastanelerde hastane kaynaklı enfeksiyonlara neden olmasıyla ünlü.”

Dokunmatik ekranların düzenli olarak temizlenmesi ve dezenfeksiyonu, tehlikeli bakteri, mantar ve virüslerin bulaşmasını önleyebilir. Bununla birlikte, ekranların çoğu uygun temizlik maddeleriyle uyumlu değil ve etkili temizleme prosedürlerine tabi tutulduğunda hızla bozuluyor. Apple, Samsung ve Google, temizlik maddelerinin çoğunun cihazlarında kullanılmamasını tavsiye ettiğinden, cihazların uygun dezenfeksiyon olmadan kullanılmasının güvenli olduğuna inanılabilir. Bu tehlikeli bir yanılgı. Tıbbi ekran koruyucular, ekipmanda herhangi bir malzeme bozulması olmadan dokunmatik ekranların uygun şekilde dezenfekte edilmesini sağlayan çözüm.

Tıbbi bir ekran koruyucu satın alırken aşağıdaki özelliklerin aranması önemli: Optik netliğe sahip olmalı ve cihazın kullanımını hiçbir şekilde engellememeli. Ekranı darbelerden korumalı ve çizilmeye karşı dayanıklı olmalı. Ekranın, cihazı uygun şekilde dezenfekte eden sert temizlik ürünlerine dayanmasına izin vermeli.

Sağlık hizmetleri enfeksiyon kontrol çözümlerinde lider olan Seal Shield, bu endişelerin her birini ele alan ve çamaşır suyu, izopropil alkol veya diğer yaygın ticari temizleyiciler ile temizleme gibi bir dezenfeksiyon rutinine izin veren, enfeksiyonları önlemeye yardımcı olabilen, yepyeni bir tıbbi ekran koruması serisini piyasaya sürüyor. Ürüne Seal Screen adı veriliyor ve hem sağlık hem de yemek hizmeti endüstrileri için çığır açan bir çözüm.

Seal Shield İş Geliştirme Başkan Yardımcısı Bill Bramblet’e göre, “Seal Screen, hastanelerden dokunmatik ekranlı cihazlar aracılığıyla yayıldığı bilinen çapraz kontaminasyon enfeksiyonlarını azaltabilecek çözümler talebine yanıt olarak geliştirildi, ancak yemek servisi sektörü de var.”

Seal Screenler, çapraz kontaminasyon enfeksiyonlarını azaltmak ve pahalı ekipmanları korumak için uygun maliyetli bir çözüm. Seal Screenler, sipariş üzerine özel kesim ve akıllı telefonlardan büyük ekran monitörlere kadar her boyutta veya türde cihazla uyumlu olma özelliğini taşıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here