SEVİL EMEK, TAKEDA TÜRKİYE MEDİKAL DİREKTÖRLÜĞÜ GÖREVİNE GETİRİLDİ

2009 yılında Türkiye pazarına giriş yapan dünyanın en köklü ilaç şirketlerinden Takeda, Türkiye’nin kendi alanında en hızlı büyüyen şirketlerinden biri olma yolunda ilerliyor. İlaç sektöründe 17 yılı aşkın tecrübeye sahip olan Sevil Emek, Medikal Direktör olarak Takeda Türkiye ailesine katıldı. 

Sektörde uzun yıllar biriktirdiği ulusal ve global deneyimi ile Takeda Türkiye’de göreve başlayan Sevil Emek, 1998 yılında Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olduktan sonra Amerika’da Pittsburgh Üniversitesi’nde misafir öğretim üyesi oldu. Profesyonel iş hayatına 2000 yılında Eczacıbaşı İlaç firmasında Medikal Danışman olarak başlayan Sevil Emek, 2004 – 2009 yılları arasında Novo Nordisk firmasında Medikal Müdür olarak görev yaptı. 2009 yılında kendi firmasını kurarak eğitim ve danışmanlık üzerine çalışan Emek, 2011 yılında Novo Nordisk firmasında, Klinik, Medikal, Ruhsat Departman Direktörlüğü görevini üstlendi. 2014 yılında Alcon firmasına Medikal Direktör olarak geçiş yapan Emek, 2016 yılında terfi ederek Gelişen Pazarlar’dan Sorumlu Medikal Direktör oldu. Sorumluluğu dahilinde 40’ı aşkın ülkede hizmet veren Emek, Türkiye Medikal Direktörlük görevini de kısa bir süre eş zamanlı olarak yönetti.

Takeda Hakkında

Takeda; bilimi, hayat değiştiren ilaçlara aktararak hastalar için daha sağlıklı ve daha parlak bir gelecek sunmaya adamış, Ar-Ge odaklı global bir Japon ilaç şirketidir. Araştırma faaliyetlerini onkoloji, gastroenteroloji ve merkezi sinir sistemi tedavi alanlarına yoğunlaştırmaktadır. Yenilikçi vizyonuyla hem şirket içinde hem de ortaklarıyla Ar-Ge çalışmaları yürütmektedir. Özellikle onkoloji ve gastroenterolojideki yenilikçi ürünleri ve gelişen pazarlardaki odağı Takeda’nın büyümesinin temelini oluşturmaktadır. 30.000’den fazla çalışanı 70’i aşkın ülkede kendilerini hastaların yaşam kalitesini iyileştirmeye adamıştır.
Takeda Türkiye’de hematoloji, onkoloji, gastroenteroloji, solunum, metabolizma, enfeksiyon, kas iskelet sistemi tedavi alanlarında faaliyet göstermektedir. Takeda Türkiye’nin yaklaşık 300 çalışanı bulunmaktadır.
#sevilemek, #takeda, #direktör, #medikal

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here