Siemens Healthineers en verimli radyoloji çözümleriyle ECR’da

0
5497

Siemens Healthineers ultrason çözümleri, otomasyon ve ileri teknolojiler sayesinde ultrason iş akışlarını iyileştiriyor.

Siemens AG bünyesinde ayrı bir operasyon olarak yönetilen Siemens Healthineers, 1-5 Mart tarihlerinde Viyana-Avusturya’da düzenlenen ECR etkinliğine “Sağlığın geleceğini birlikte şekillendirelim” sloganıyla katıldı. Sağlık kuruluşlarında verimliliği artıran ve maliyetleri düşüren ürün ve çözümler sunmayı ilke edinen Siemens Healthineers,sunduğu standartlaştırılmış iş akışları ve özel servis paketleriyle, radyolojide sağlıklı büyümeyi destekliyor.

Siemens Healthineers’ın ECR’da ziyaretçilere tanıttığı ürünler arasında; sağlık kuruluşlarının rekabet gücünü artırmak üzere tasarlanan yepyeni bir bilgisayarlı tomografi (BT) platformu dikkat çekiyor.Somatom go. platformu üzerinde iki tarayıcı seçeneği sunan Siemens Healthineers; 32-kesitli Somatom go.Now ile BT bölümünü yeni kuracak olan işletmelere hitap ederken, Somatom go.Up ile 64 kesite kadar görüntü verebilen, daha geniş bir dedektör sunuyor. Somatom go.Up aynı zamanda daha hızlı tarama yapabildiği için akciğerde kanser taraması gibi uygulamalarda büyük avantaj sağlıyor. Her iki tarayıcı da tablet üzerinden kontroledilebilirken, tıbbi personelin BT tarayıcı ile kumanda odası arasında gidip gelmesi gerekmiyor. Böylece uzmanlar, tüm süreç boyunca hastanın yanında bulunabiliyor. Platformlarda kullanılan yazılım görüntülerin diagnostik kalitesini de artırırken; daha önce kumanda odasında bulunan tüm bilgisayar donanımının tarayıcı gantrisine yerleştirilmiş olması nedeniyle, ayrıca bir kumanda odasına gerek kalmıyor.Bu da sistemin kurulum maliyetlerini düşürüyor. Her iki Somatom go. platformunun da otomatik ve standartlaştırılmış iş akışları sayesinde eksiksiz klinik sonuçlar alınabiliyor. Kısacası bu sistem, verimliliği artırırken hasta bakımını da iyileştirme yönünde atılmış yepyeni bir adımı simgeliyor.

Somatom go. platformundaki her iki ürünün de “sade ve insana yakın gelen” tasarım özellikleri, hastaların cihaz içindeyken daha iyi bir deneyim yaşamasını sağlıyor. Bu tasarımın Almanya’nın en köklü bağımsız tasarım kuruluşu iF International Forum Design GmbH tarafından 2017 iF Tasarım Ödülü’ne layık görülmesi de cihazın tamamen “insan odaklı” yapısını doğruluyor.

Magnetom Sempra ile rekabet avantajı ve kârlılık

Siemens Healthineers’ın uygun maliyetler yüksek verimlilik sağlayan MR tarayıcısı Magnetom Sempra, uygun işletme maliyeti ve yenilikçi teknolojiler sunuyor. Magnetom Sempra 1.5 Tesla MR cihazı ile hem radyoloji klinikleri hem de küçük ve orta ölçekli hastaneler, sektörde artan maliyet baskılarına karşın kârlılık elde edebiliyor. Aynı zamanda, iş akışlarının standartlaşmasıyla, farklı kullanıcılar bile olsa her zaman aynı kalite elde edilebiliyor. DotGO MR görüntüleme iş akışı teknolojisini kullanan Magnetom Sempra, her bir hastanın farklı koşullarına uyumlu bir esneklik ve her incelemede standardizasyon sağlıyor. Dot motorları ile iş akışları otomatik ve standart hale getiriliyor. Sistemde Beyin, Omurga ve Büyük Eklemler için motorlar standart olarak sunuluyor ve böylece görüntülemedeki tipik uygulamaların yüzde 75’i karşılanmış oluyor. Dot motorları aynı zamanda daha gelişmiş tetkiklerde de kullanılarak gereksiz tekrar çekimlerden kaçınmayı sağlıyor ve verimliliği artırıyor. Örneğin, eksiksiz bir beyin taraması Magnetom Sempra ile toplamda on dakikadan kısa sürede tamamlanabiliyor. Bu sayede sağlık kuruluşları hem daha verimli çalışıyor hem de hastalara daha konforlu bir tarama sunuyor

Yeni Compressed Sensing hızlandırma teknolojisi

Compressed Sensing görüntüleme teknolojisi, klinik MR uygulamalarında yepyeni bir çağın kapısını aralayan, sıra dışı bir hız sunuyor. Bu teknolojiyle MR görüntüleme işlemi, eskiye kıyasla çok daha kısa sürelerde tamamlanabiliyor. Örneğin, genellikle altı dakikaya yakın süren, hastanın pek çok kez nefesini tutmasını gerektiren, dolayısıyla da hasta açısından zorlu bir işlem olan kardiyak cine görüntüleme işlemi, Compressed Sensing Cardiac Cine sayesinde, nefes tutmaya gerek kalmadan, sadece 25 saniyede yapılabiliyor. Bu yenilik, aritmisi olan ya da nefesini tutamayan hastaların da artık kardiyak MR çektirebileceği anlamına geliyor.

Siemens Healthineers, yeni 3 Tesla MR görüntüleme sistemi Magnetom Vida1 ile Compressed Sensing uygulamalarının kapsamını daha da genişletiyor. Sözgelimi, pek çok kez nefes tutmayı gerektiren, kontrast madde zamanlamasının ve sekans başlangıcının kritik olduğu dinamik kontrast artışlı abdominal MR, karmaşık bir işlem. Oysa, tüm görüntüleri kesintisiz şekilde tek seferde alan Compressed Sensing Grasp-Vibe teknolojisiyle, bu işlem artık nefes tutmaya gerek kalmadan, tek tuşla yapılabiliyor.s

Robot-destekli Artis pheno anjiyografi sistemi

Artis pheno; minimal düzeyde invazif cerrahi, girişimsel radyoloji ve girişimsel kardiyoloji için özel olarak geliştirildi. Cihazdaki zen40HDR flat panel dedektör ve Gigalix X-ray tüpü mükemmel görüntü kalitesi sağlıyor. Siemens Healthineers’ın daha önce sunduğu sistemlere kıyasla, Artis pheno 2k görüntüleme teknolojisiyle 2D görüntülemede çözünürlüğü dört kat artırırken taramayı da yüzde 68’e kadar hızlandırabiliyor. Bu avantajlar, görüntüleme sürecinde daha düşük miktarda kontrast madde kullanan syngo DynaCT 3D görüntüleme yazılımı ile sağlanıyor. Ayrıca cihaz geniş C-kol tasarımıyla kilolu hastalara daha geniş bir alan sunulabiliyor. Farklı yönlere eğilebilen masa da 280 kilograma kadar olan hastalara uygun şekilde tasarlandı. Robotik yapısı sayesinde esnek bir izomerkezi bulunan Artis pheno, vücudunun hedef bölgesini her açıdan gösterebiliyor. Sistemdeki antimikrobiyal kaplama ve benzersiz CleanGuide özelliği, etkili hijyen yönetimi sağlıyor. Öte yandan, kablolamanın da tamamen sistemin içinde yapılması, kabloların kirlenmesini, dolayısıyla bakteri kaynağına dönüşmesini önlüyor. Karmaşık vakalarda kullanılmak üzere pek çok ek uygulama paketi de alınabiliyor.

Artis pheno’nun sade ve hijyenik tasarımı da aldığı iF Tasarım Ödülü’yle dikkat çekiyor. Cihazda daha güçlü renk kontrastlarının kullanılması, sistemin görsel hacmini küçültüyor. Yumuşak geçişli kenarlar cihaza daha zarif bir görüntü kazandırırken aynı zamanda da daha dinamik bir tasarım sunuyor.

Karaciğer hastalıkları ve kadın sağlığı için yeni bir ultrason çözümü

Helx Evolution with Touch Control özelliğine sahip Acuson S ultrason sistemleri ailesi, klinisyenlerin ultrason tanısı sayesinde her karaciğer hastasının durumuna uygun, kişiselleştirilmiş tedavi sunmasını sağlıyor. Tek ünitede, tek sistemle ve doğrudan hasta başında kullanılabilen bu kapsamlı ultrason uygulamaları portföyünde; Virtual Touch kantifikasyon ile karaciğer sertliğinin kantifikasyonu, gerçek-zamanlı müdahalelerde BT ya da MRT görüntülerini dahil etmeyi sağlayan eSieFusion multi-modalite görüntüleme ve karaciğer lezyonlarının sınırlarını belirleyen Cadence kontrast görüntüleme teknolojisi gibi çözümler yer alıyor. Bütün bu teknolojiler, karaciğer hastalarının kendilerine özgü koşullarına uyumlu tedaviler için gerekli klinik bilgilerin miktarını artırıyor. Kişiselleştirilmiş Karaciğer Ultrasonu (Personalized Liver Ultrasound) yaklaşımının yanı sıra hızlı, düşük stresli ve minimal düzeyde invazif Geliştirilmiş Karaciğer Fibrozu (Enhanced Liver Fibrosis – ELF) testlerinin de kullanılmasıyla hem iş akışı hem de hasta bakımı iyileştiriliyor. Siemens Healthineers ELF kan testi üç serum biyomarker’ı bir araya getirerek karaciğer biyopsisi ile değerlendirilen karaciğer fibrozunun seviyesini gösteriyor.

Diğer taraftan, Acuson S2000 Automated Breast Volume Scanner (ABVS) ve Syngo Ultrasound Breast Analysis yazılımından oluşan 3D Total Breast ultrason çözümü, veri standartlaştırmayı ve iş akışlarını iyileştiriyor. Bu hepsi-bir-arada sistem, dokudaki deformasyonları gösteren Virtual Touch ve multi-modalite inceleme gibi akıllı iş akışı çözümleri gibi gelişmiş teknolojileri, 2D manuel ve 3D otomatik tam göğüs ultrasonu ile bir araya getiriyor. Böylece Siemens Healthineers, jinekolojik ve doğum öncesi diagnostik için kapsamlı bir kadın sağlığı ultrason çözümü sunuyor.

#Siemens #SiemensHealthineers #Healthineers #Radyoloji #RadyolojiÇözümleri #ECR #Çözümler #manset

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here