Siemens Sağlık, Kanser Teşhisi Ve Tedavisine Yönelik En Gelişmiş Teknolojileri Sunuyor

siemensSağlık alanında lider şirketlerden biri olan Siemens Sağlık, Ulusal Kanser Haftası kapsamında Sağlık Bakanlığı Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Kanser Dairesi Başkanlığı, Sağlıkta Umut Vakfı (SUVAK) ve Hacettepe Üniversitesi’nin işbirliğinde Ankara’da gerçekleştirilen Uluslararası Kanser Haftası Sempozyumu’nda yer aldı. Siemens Sağlık, kanser teşhisi ve tedavisine yönelik en gelişmiş teknolojileri ve yenilikçi görüntüleme cihazları ile hastaların yaşam kalitesinin arttırmayı hedefliyor.

Ulusal Kanser Haftası’nda kanser tedavisinde erken teşhisin önemine dikkat çeken Siemens Sağlık, en yeni teşhis ve tedavi teknolojilerini geliştirmek amacıyla her yıl global bütçesinin yüzde 5’inden fazlasını Ar-Ge’ye ayırıyor. Bu kapsamda Siemens Sağlık X-ışını teknolojileri, laboratuvar çözümleri, PET CT, ekokardiyografi, ultrason teşhisleri, bilgisayarlı tomografi, MR görüntüleme sistemleri, karma sistemler, görüntü işleme yazılımları, moleküler MR görüntüleme ve sağlık alanındaki başka birçok konuda uzun yıllara dayanan tecrübesiyle yenilikler sunuyor.

Siemens Sağlık olarak kanser teşhis ve tedavisinde yenilikçi çözümlere odaklandıklarını belirten Siemens Sağlık Türkiye Lideri Şevket On;  “Siemens Sağlık olarak, düşük dozla kullanım olanağı sunan görüntüleme cihazlarının dünya çapında yaygınlaşması için çaba harcıyoruz. Sağlık sektöründeki çözümlerin gelişiminde teknoloji son yıllarda çok daha etkin bir rol alıyor. Siemens Sağlık da yalnızca bu alandaki gelişmeleri takip etmekle kalmıyor, ilk geliştiren olarak sektördeki öncü rolünü sürdürüyor” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here