Siemens ve Pfizer’dan Büyük İşbirliği

Siemens, yardımcı tanı testleri için Pfizer ile büyük bir işbirliği yaptı.

Siemens Sağlık Sektörü, Pfizer tedavi ürünlerinin tamamı için tanı testlerini tasarlamak, geliştirmek ve satışa sunmak üzere Pfizer ile büyük bir işbirliği anlaşması yaptığını açıkladı. Anlaşmaya göre Siemens, klinik çalışmalarda kullanılmak üzere in vitro tanı testlerini geliştirmek ve temin etmek, ayrıca bu testleri Pfizer ürünleriyle küresel anlamda satışa sunmak konularında Pfizer’ın iş ortaklarından biri olacak. Bu ortaklık, Siemens’in tanı alanında gelişmeler sağlamak üzere hastanelere ve referans laboratuvarlarına, özel uygulama laboratuvarlarına ve hasta başı test ortamlarına (klinikler ve muayenehaneler dahil) sağladığı klinik tanı çözümlerinde dünya çapındaki liderliğini daha da güçlendirecek.

Doktor ve hastalara ne tür avantajlar sağlayacak?

Pfizer Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Gelişim Operasyonları Global Yöneticisi John Hubbard bu işbirliği konusunda şunları ifade ediyor: “Yardımcı tanı testleri, hastalara özel tedavilerin sağlanması açısından çok önemli. Siemens Sağlık Sektörü ile yaptığımız bu işbirliği, Pfizer’in karşılanmamış klinik ihtiyaçlara yönelik yeni ve kesin sonuç veren ilaçlar geliştirme kararlılığının en son örneklerinden biridir.”

Yardımcı tanı testleri, doktorların hastaları için daha bilinçli ve kişiselleştirilmiş tedavi kararları almalarına yardımcı olmayı hedefleyen, belirli bir ilaca ya da tedaviye yönelik klinik testlerdir. Bu testler, geliştirilme sürecindeki ilaçlar için kullanıldığında, ilaç firmalarının hasta seçimini ve tedavi takibini iyileştirmelerini, hastalar için tercih edilen tedavi dozunu belirlemelerini ve hastaların tedaviden maksimum seviyede yararlanmasını sağlayacak bir protokol oluşturmalarını sağlar.

Yardımcı tanı testleri geliştirilecek

Siemens Sağlık Sektörü Diagnostik Bölümü Strateji & İnovasyon Kıdemli Başkan Yardımcısı Dr. Trevor Hawkins, görüşlerini “Pfizer ile işbirliğimiz, Siemens’in kişiselleştirilmiş ilaç stratejisinde kilometre taşlarından biridir. Hasta bakımını değiştiren yenilikçi çözümler geliştirmek ve diagnostik tıbbın geleceğini birlikte şekillendirmek için Pfizer ile işbirliği yapmak konusunda sabırsızlanıyoruz” şeklinde belirtiyor. Kişiselleştirilmiş tıbbı ilerletmeye odaklanan, “yüksek gelişmişlik düzeyine” ve en son teknolojiye sahip bir test laboratuvarı olarak Siemens Klinik Laboratuvarı (SCL), bu büyük işbirliği kapsamında yardımcı tanı testleri geliştirecek.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here