Siemens Yeni Biyokimya ve İmmünoassay Sistemlerini IFCC 2014’te Tanıtıyor


Siemens Sağlık  22-26 Haziran tarihleri arasında İstanbul’da düzenlenen IFCC WorldLab 2014’te ADVIA Chemistry XPT  ve ADVIA Centaur XPT İmmünoassay Sistemlerini1 tanıtıyor.

Biyokimya ve immünoassay sistem portföyünün en yeni üyeleri olan ADVIA Chemistry XPT  ve ADVIA Centaur XPT sistemleri  merkezi biyokimya  laboratuvarlarına  yönelik olarak laboratuvar iş akışının sürekliliğini sağlamak, sonuçları doğru ve zamanında vermek, kullanımı kolaylaştırmak üzere tasarlandı.

Siemens Sağlık Sektörü Diagnostik Bölümü Biyokimya, İmmünoassay, Otomasyon ve Diagnostik IT Birimi CEO’su Franz Walt yeni sistemlerle ilgili olarak şunları söyledi: “Müşterilerimiz sürekli artan test kapasiteleri karşısında, iş akışını iyileştiren ve yüksek kalitede sonuçları hızla sağlayabilen, kullanımı kolay çözümlere ihtiyaç duyuyor. Yeni biyokimya ve immünoassay sistemlerimiz, klinik mükemmellik ile laboratuvarların iş akışı verimliliğini yükseltmek üzere özel olarak geliştirildi.”

ADVIA Chemistry XPT Sistemi, “micro-volume” teknolojisi ve kullanıma hazır numune alikotlama özelliği ile sağladığı numune yönetimi ve belirli sonuç alma süresi ile hastalara daha iyi hizmet sunulmasını sağlıyor. Numune işlem sürecinin her aşamasında sistemin donanımı ve yazılımı ile ilgili  doğrulama kontrolleri yapma özelliğine sahip olan VeriSmart Teknolojisi, yeni sistemlerimizde de hızlı ve kaliteli sonuçlar sunmamızı sağlıyor. Sistemlerin diğer özellikleri arasında sistem uyarılarının laboratuvarın her tarafından  görünür olmasını sağlayan ışıklı bir durum göstergesi, eğitim ve kullanımı kolaylaştıran bir kullanıcı arayüzü bulunuyor.  Ayrıca  ADVIA Chemistry XPT Sistemi, özellikle yüksek hacimli laboratuvarlarda  iş akışını hızlandıracak bakım kolaylığı, programlanabilir otomatik kalibrasyon ve kalite kontrol (QC) ile otomatik açma ve kapama prosedürleri sunuyor.

ADVIA Centaur XPT Immünoassay Sistem, en karmaşık hastalıkların izlenmesi ve teşhisinde verimli ve güvenilir test sonuçları vererek klinisyenlere destek vermek üzere tasarlandı. Sistem, kullanıcı arayüzü özellikleri sayesinde; sonuçların yönetimini etkili diagnostik test stratejileri ile sağlayan, kapsamlı veri yönetimi özellikleriyle kullanımı kolay bir yazılıma sahip.

İşakışının sürekliliğini sağlamak için numuneler işlem görürken bile reaktifler, sarf malzemeleri ve numuneler yüklenip boşaltılabiliyor ve sistemi durdurmak gerekmiyor. Ayrıca, ADVIA Centaur XPT Sistemi, laboratuvarların  mevcut veriyi güncellemek veya yeni bir test ve rapor sonuçlarını yüklemek için ihtiyaç duydukları bilgiyi 2 boyutlu bir barkod tarayıcı kullanarak süreci hızlandırıyor.

Her iki sistem de otomasyon bağlantısına hazır durumda ve Siemens’in otomasyon sistemi Aptio Automation’a bağlanabiliyor. Sistemler ek ara bağlantılara ihtiyaç duymadan, otomasyon sistemi bantları üzerinde ilerleyen tüplerden doğrudan numune almayı sağlayan “point-in-space” teknolojisini kullanıyor. ADVIA Chemistry XPT Sistem ve ADVIA Centaur XPT Sistemleri Siemens’in, otomasyon, IT, analizörler  ve Siemens Uzaktan Servis (Siemens Remote Service – SRS) ile otomasyon genelinde  tüm iş akışlarını düzenleyen CentraLink Veri Yönetim Sistemi’ne (CentraLink Data Management System) bağlanabiliyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here