Siemens’ten Tamamlayıcı Diagnostik Bir Test Yöntemi


Siemens, geliştirilme aşaması süren Janssen kalp yetmezliği ilacı için tamamlayıcı diagnostik bir test yöntemi keşfetti.

Siemens Sağlık Sektörü Diagnostik Bölümü, Janssen Pharmaceutica ile bir erken dönem bileşiği ile birlikte uygulanacak, tamamlayıcı bir diagnostik test yöntemi tasarlamak ve geliştirmek için anlaştı. Geliştirilecek olan bileşik, özellikle kalp yetmezliğinin gelişimine neden olabilecek β1-adrenerjik reseptör insan genini (β1-AR) hedef alan otoantikorların tespitini amaçlıyor.

İki şirket arasında yapılan sözleşme uyarınca Siemens, Janssen’le klinik çalışmalarında kullanılmak üzere immunoassay bazlı tamamlayıcı diagnostik testler geliştirmek için birlikte çalışacak. Kişiselleştirilmiş ilaçlar geliştirmek üzere tasarlanmış, son derece inovatif ve komplike bir test laboratuvarı olan Siemens Klinik Laboratuvarı (SCL), Janssen’in klinik deneylerinde kullanılacak klinik deneysel testler geliştirecek. Siemens, buna paralel olarak, Janssen’in tedavi amaçlı ürünü için tamamlayıcı diagnostik test olarak kullanılacak in vitro tanısal bir test geliştirerek doğrulayacak. Tamamlayıcı diagnostik test yöntemi, Siemens’in merkez laboratuvarındaki otomatik immunoassay sistemlerinde geniş çaplı kullanım için ticarileştirilecek.

Kalp kasının vücuda yeterince oksijenli kan pompalayamaması olarak tanımlanan genel olarak progresif bir hastalık olarak tanımlanan kalp yetmezliği, dünya genelinde çok sayıda insanı etkiliyor. Yapılan araştırmalara göre yaklaşık 23 milyon hasta, kalp yetmezliği teşhisiyle tedavi oluyor. Yaşam koşulları uyarınca bu sayının her yıl daha da artması bekleniyor. ¹ Buna karşın, pek çok kalp yetmezliği hastalığında henüz bilinen bir tedavi mevcut değil.

Siemens Sağlık Sektörü Diagnostik Bölümü CEO’su Michael Reitermann, konuyla ilgili şu tespitte bulunuyor: “Janssen ile yürüttüğümüz ilişki, Siemens’in kişiselleştirilmiş ilaç geliştirme stratejisinde bir sonraki önemli adımı temsil ediyor. Hasta bakımının geleceğini tanımlamamıza yardımcı olacak araç ve teknolojilere sahip, öncü bir klinik diagnostik şirketi olarak, Janssen’le işbirliğimizi devam ettirmek ve firmanın kalp tedavilerindeki pozisyonunu daha da güçlendirmek arzusundayız.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here