Social Media Awards Turkey 2020’den AbbVie’ye ‘Gümüş Ödül’

 

Marketing Türkiye ve BoomSonar iş birliğiyle bu yıl dördüncüsü hayata geçirilen Türkiye’nin en prestijli sosyal medya ödülü Social Media Awards Turkey 2020’de AbbVie, sosyal medya performansı en iyi markalardan biri olarak Gümüş Ödül’ün sahibi oldu. Şirketin misyonu da olan #yaşamlardaizbırak etiketiyle hedef kitlesine seslenen AbbVie’nin bugün Facebook’ta 59 bin, Instagram’da 5 bin Twitter’da ise 3 bin takipçisi bulunuyor.

 

“Dijital mecraları, bütünleşik iletişimin önemli bir parçası olarak görüyoruz”

İnsan yaşamının ve günlük hayatın büyük bir kısmında var olan dijital platformların varlığının, iletişim şeklinde köklü bir değişime neden olduğunu vurgulayan AbbVie Türkiye Kurumsal İletişim ve Hasta İlişkileri Direktörü Figen Şamdancı; “Ülkemizde nüfusun %64’ü yani yaklaşık 54 milyon kişi aktif olarak sosyal medyayı kullanıyor ve tahmini olarak bu platformlarda günde ortalama 2 saatten fazla vakit geçiriyorlar.1 Bu nedenle dijital iletişim birçok sektörün olduğu gibi sağlık sektörünün de öncelik verdiği alanlardan biri. Biz AbbVie olarak hasta odaklı bakış açımızla toplumda fark yaratacak ve hastalara çözüm üretecek projeler gerçekleştiriyoruz ve dijital mecraları bütünleşik iletişimin önemli bir parçası olarak görüyoruz. SocialBrands Veri Analitiği Ödülleri kategorisinde ilaç sektöründe bu anlamlı ödüle 2.kez layık görülmekten gurur duyuyoruz.” dedi.

AbbVie Türkiye’de çoklu kanal yönetimi (multi-channel management) ve sosyal medyanın iş hedefleri doğrultusunda etkin kullanımının işlerinin vazgeçilmez bir parçası olduğunu belirten Şamdancı, “Gerek şirket içi iletişimde gerekse dış paydaşlarımıza yönelik iletişimde, direkt, zaman tasarruflu ve etkili iletişimi destekleyen dijital mecraları aktif olarak kullanıyoruz. Bununla birlikte topluma yönelik bazı hastalıklar hakkında web sayfaları ve mobil uygulamaları hazırlıyoruz. 2017 yılında AbbVie Türkiye olarak Facebook, Instagram, Twitter ve YouTube olmak üzere kurumsal sosyal medya kanallarımızı açtık. Sosyal medya platformlarımızı kendimizi anlatmak, kültürümüzü yaşatmak, hastalıklar hakkında bilgilendirmek için yeni mezunlara, hekimlere, hasta ve hasta yakınlarına, çalışanlarımıza yönelik olarak kullanıyoruz. 2018 yılında AbbVie Türkiye olarak dijitalde gerçekleştirdiğimiz çalışmalar ile AVA Dijital Awards tarafından da Platin Ödül’e lâyık görüldük.” diye konuştu.

 

 

#abbvie #abvietürkiye #avadijitalawards #sosyalmedyaödülleri

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here