Soğan Hastalıklara İyi Geliyor

Sağlık uzmanları ise kuru soğanın A, B ve C vitaminleri ile mineraller bakımından zengin bir sebze olduğunu, vücut direncini arttırıcı ve kuvvet verici özelliğine sahip …

Kış mevsiminde soğanı sofralarımızın vazgeçilmezi haline getirmeliyiz

İstanbul ve Gaziantep’teki restoranlarında soğan kebabının sıkça tercih edildiğini belirten Sahan Restoranlar Zinciri Yönetim Kurulu Başkanı Tahir Tekin Öztan, “Kış mevsimindeantibiyotik özelliğe sahip soğanı sofralarımızın vazgeçilmezi haline getirmeliyiz. Bu kebabı sadece kasım, aralık, ocakaylarında yetişen minik soğanlarla hazırlıyoruz. İçerdiği vitamin ve doğal antibiyotik sayesinde gripten korunmanın en lezzetli yolu soğan kebabı” dedi. Tahir Tekin Öztan, soğan kebabını, minik soğanları, kıyma etle birlikte şişe geçirerek kömür ateşinde pişirip, nar ekşisi ile terlemeye bırakarak servis ettiklerini söyledi.

Sağlık uzmanları ise kuru soğanın A, B ve C vitaminleri ile mineraller bakımından zengin bir sebze olduğunu, vücut direncini arttırıcı ve kuvvet verici özelliğine sahip olduğunu belirtti. Uzmanlar, soğanın soğuk algınlığı, grip, astım ve bronşit hastalıklarına karşı koruyucu etkisi olduğunu, nefes yollarını açtığını ve öksürüğe iyi geldiğini söyledi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here