Somali-Türkiye Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Siemens teknolojisi kullanılacak

44

Siemens Türkiye, ülke dışında da Türkiye sağlık sektörüne katkı sağlamaya devam ediyor. Türkiye-Somali arasında yatırım ve işbirliği anlaşmalarının en büyük örneklerinden biri olan vegeçtiğimiz günlerde açılışı gerçekleştirilen Somali-Türkiye Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Siemens görüntüleme cihazları tercih edildi.

 

Türkiye-Somali arasında yatırım ve işbirliği anlaşmalarının en büyük örneklerinden biri olan Somali-Türkiye Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ndeki görüntüleme ekipmanlarında, üstün teknoloji sağlayan Siemens ürünleri tercih edildi. Hastanede yer alan 4 ayrı Siemens ürün ve çözümü, tarama ve teşhis evresini kolaylaştırarak zaman ve maliyet tasarrufu sağlayacak. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Somali Cumhurbaşkanı Hasan Şeyh Mahmud Adel Abdulle’in açılışını gerçekleştirdiği hastanede kullanılan Siemens cihazlarından bilgisayarlı tomografi SOMATOM Emotion, yüksek kalitede hasta bakımı sunarken maliyetleri azaltıyor. Dünya genelinde 7 binden fazla sağlık kurumunun tercih ettiği Emotion, her taramada maliyet tasarrufunun yanı sıra, kusursuz görüntü detayı ve basitleştirilmiş klinik verimlilik sağlıyor.

 

MAGNETOM Essenza, yüksek verimlilikle mükemmel MR görüntüleri çekerken, tarama ve teşhis için geliştirilmiş dijital mamografi cihazı MAMMOMAT Inspiration,  üstün görüntü kalitesi ile erken evrede tanı koymaya yardımcı oluyor. İnsan anatomisini anlayan Siemens syngo.via yazılımı ise iş akışında sağlık sektörü çalışanlarına destek sağlıyor. Türkiye’nin hibesi olarak inşa edilen hastanede kullanılacak olan 16 kesitli bilgisayarlı tomografi cihazı, 1.5 Tesla gücündeki manyetik rezonans cihazı ve meme kanseri teşhisinde kullanılan son teknoloji dijital mamografi sistemlerinin tümünün satışı ve temini, Siemens Türkiye Sağlık organizasyonunca gerçekleştirildi.

 

Siemens’in Türk mühendislerinin de katkılarıyla, şehir elektrik şebekesinin olmadığı bir bölgede kesintisiz güç kaynaklarıyla beslenen; 1,5 T süper iletken manyetik rezonans, 16 kesitli bilgisayarlı tomografi ve dijital mamografi cihazlarını sorunsuz bir şekilde kurduğuna dikkat çeken Siemens Sağlık Türkiye Sektör Lideri Şevket On “Yerel halkın gelişmiş sağlık teknolojilerine erişmelerini sağlayan bu önemli projenin bir parçası olmaktan dolayı gurur duyuyoruz” dedi.

 

Somali -Türkiye Eğitim ve Araştırma Hastanesi

Açılışı geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen ve yoğun bakım üniteleri, müşahede birimleri, yataklı servislerdeki yataklarla birlikte yatak kapasitesi 200 olan Somali-Türkiye Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Türkiye ve Somali arasındaki yatırım ve işbirliği anlaşmalarının en önemlilerinden birini oluşturuyor. Hastanenin işletmesi beş yıl sonra tamamen Somali Sağlık Bakanlığı’na devredilecek.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here