Sony 4K Medikal İş Akışını Geliştiriyor

Sony, cerrahi iş akışı çözümleri için yeni bir dönem başlatan ilk 4K cerrahi kayıt cihazıyla 4K medikal iş akışını geliştiriyor

Sony Profesyonel Çözümler Avrupa, hastanelerin en yeni görüntüleme teknolojilerinden faydalanmasına olanak tanıyan Tam 4K IP Çözümü lansmanını duyurdu. Çözüm, yakın bir zamanda lansmanı yapılan ödüllü 4K cerrahi monitörleri (55 inç LMD-X550MD ve 31 inç LMD-X310MD) kullanarak görüntülerin saha içinde görüntülenmesini, kaydedilmesini ve Ethernet ağı üzerinden yönetilmesini sağlayan Medikal 4K Kayıt Cihazı ve İçerik Yönetim Sistemi’ni içeriyor. Teknolojinin hızla gelişmesiyle birlikte medikal topluluğun, medikal operasyonları ve diğer medikal prosedürleri destekleyecek yüksek kaliteli görselleştirme çözümlerine olan ihtiyacı da artıyor. HD’nin dört katı çözünürlüğe sahip Sony 4K teknolojisi, ayrıntılı görüntüleri en önemli anlarda temin ediyor. Yeni Medikal 4K Kayıt Cihazı ve İçerik Yönetim Sistemi birlikte çalışarak medikal uzmanlar için eksiksiz bir 4K çözünürlüğü sunuyor. Her iki teknoloji bir araya gelerek yüksek hassasiyet gerektiren cerrahi prosedürleri destekleyebilen sağlam bir IP üzerinden görüntüleme sistemi oluşturuyor.

HVO-4000MT MEDİKAL 4K KAYIT CİHAZI

Yeni HVO-4000MT; endoskopik ve laparoskopik kamera sistemlerinden, cerrahi mikroskoplardan ve uyumlu diğer görüntüleme sistemlerinden 4K video ve fotoğraf kaydetmeye yönelik bir 4K, 3D ve 2D medikal sınıf video kayıt cihazıdır. HVO-4000MT ile yakalanan görüntüler; hasta kayıtları için ya da uygulama ve eğitim amaçlı kullanılabilir. Kompakt ve taşınabilir kayıt cihazı; hastane ameliyathaneleri, medikal görüntüleme merkezleri, cerrahi merkezler, klinikler, muayenehaneler ve benzer sağlık hizmeti ortamlarında kullanıma uygundur. HVO-4000MT, dahili sabit disk sürücüsünde uzun süreli kayıt olanağı sağlar. Bu kayıt cihazı, dahili 4 TB sabit sürücüsüyle 4K’da bile yüksek depolama kapasitesi sunarak cerrahların disk alanının bitmesi konusunda endişelenmeden uzun prosedürleri kaydetmelerini sağlar. Kaydedilen videolar, depolama amacıyla hastane ağları üzerinden harici USB sabit sürücüsüne, anlık belleğe veya CIFS sunucusuna aktarılabilir. Ayrıca görüntüler; diğer danışmanlarla paylaşılabilir, eğitim amaçlarıyla kullanılabilir ve İçerik Yönetim Sistemi’ne aktarılabilir. HVO-4000MT, medikal güvenlik standartlarına uyacak şekilde tasarlanmış ve medikal uygulamalar için optimize edilmiştir. Bu ekipman, ameliyat alanına odaklanan yüksek çözünürlüklü kameralardan uzun süreli ve yüksek kaliteli video kaydı yapabilir. Görüntüler, kayıt cihazının bir ağa bağlanmasıyla ameliyathane dışındaki diğer medikal personel tarafından da yüklenebilir ve görüntülenebilir.

CMDS-MS20MD İÇERİK YÖNETİM SİSTEMİ

4K özellikli yeni CMDS-MS20MD İçerik Yönetim Sistemi, 4K medikal kayıt cihazlarından ve diğer kayıt cihazlarından alınan kayıtlı 4K video verilerinin ağ temelli bir şekilde aranmasını ve yönetilmesini sağlar. Yeni uygulama, 4K/HD medikal videoların ve hareketsiz görüntü dosyalarının depolanmasını, yönetilmesini ve arşivlenmesini etkili bir şekilde kolaylaştırır. Medikal kameraların ve video cihazlarının sayısının artmasıyla birlikte, çeşitli kaynaklardan gelen bu içeriğin etkili biçimde yönetilmesi temel bir sorun haline gelmiştir. CMDS-MS20MD bu sorun için ideal bir çözüm sunar. Bu sistem; Sony HVO-4000MT gibi medikal kayıt cihazları tarafından oluşturulan video içeriğini yönetebilir ve video düzenleme işlevi sağlar. Ayrıca akışı yapılan video içeriği, doğrudan bağlı IP kameralardan ve canlı kodlayıcılardan canlı olarak yakalanabilir. EMR de (Elektronik Medikal Kayıtlar) dahil olmak üzere modern hastanelerin tüm BT ortamlarına kusursuz biçimde entegre olan CMDS-MS20MD, bağlı kayıt cihazlarının ve istemci terminallerinin sayısının artmasıyla birlikte kolayca ölçeklenebilir. Sunucu uygulaması Windows ortamında çalışırken, istemci uygulaması popüler web tarayıcılarında çalışır.  CMDS-MS20MD HIPAA* ile uyumlu olduğundan veriler güvenli biçimde depolanır ve yalnızca yetkili kişilere erişim izni verilir. Sony, 4K videoların IP tabanlı bir biçimde işlenmesini destekleyen bu yeni ürün yelpazesiyle günümüzde medikal alanında ortaya çıkan çok çeşitli görüntüleme ihtiyaçlarını karşılamaya yöneliyor.

#Sony4K #Sony #4Kcerrahikayıtcihazı #cerrahikayıtcihazı #manset

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here