Sony’den, Daha Parlak Ve Net Görüntüleme Sağlayan Full HD LCD Cerrahi Monitörler


Sınıflarının en ince ve parlak modelleri olan LMD-2765MD ve LMD-2760MD 26 inç cerrahi monitörlerde, parlak ortam aydınlatması koşullarında bile yansımayı azaltan ve daha net görüntüleme imkânı sunan OptiContrast teknolojisi bulunuyor.

Sony, piyasadaki diğer 26 inç cerrahi monitörlerden daha ince, kompakt ve parlak olan LMD-2765MD ve LMD-2760MD’nin global lansmanını duyurdu. Endoskopik ve laparoskopik kameralardan ve diğer uyumlu medikal görüntüleme sistemlerinden Full HD kalitesinde renkli video görüntüleri üretebilen LMD-2765MD ve LMD-2760MD, pazardaki OptiContrast teknolojisine sahip tek cerrahi monitör modelleri olma niteliği taşıyor. Bu yenilikçi teknoloji, görüntü kontrastını optimize etmek için iç ve dış yansımaları azaltarak cerrahlara ve personele operasyonlar sırasında üstün bir görüntüleme deneyimi sunuyor.

Sony’den ameliyathaneleri geliştiren çözüm

Ameliyathaneleri geliştirmek için tasarlanan monitörlerde 27 inç (69 cm) ekranlı modern, kenardan kenara camdan ön tasarım, dar kenar, sağlam alüminyum gövde ve konnektörleri gizleyip kabloları düzenli tutmak için arka tarafta çıkarılabilir kablo kapağı bulunuyor. Zarif tasarımları sayesinde monitörler, enfeksiyon kontrolü için sıradan temizlik solüsyonlarıyla kolayca silinebiliyor. Monitörler ayrıca bom koluna veya medikal taşıma aracına monte edilebiliyor. Monitörün ön tarafı su sıçramasına dayanıklı ve IPX5 sınıfı giriş korumasına, diğer taraflar ise koruma ve düzenli temizlik için yeterli olan IPX2 sınıfı korumaya sahip.

Sony Full HD LCD cerrahi monitörler zaman kazandırıp stresi azaltıyor

Monitörlerin sezgisel arka ışıklı kontrol paneli, parmak ucuyla kolayca kullanılabiliyor. Yalnızca seçilebilir olan düğmeler aydınlatılarak deneyimli olmayan kullanıcıların parametreleri hızlı ve verimli bir şekilde değiştirmesi sağlanıyor ve günümüzün yoğun ameliyathanelerinde zaman kazandırıp stresi azaltıyor. Esnek kullanım, klinik ekran ihtiyaçlarını karşılamak için PIP/POP görüntü modlarını kullanan çeşitli modalite ekran seçenekleriyle zenginleştiriliyor. Kullanışlı görüntü çevirme ve yansıtma işlevi de daha fazla görüntüleme esnekliği sağlıyor. LMD-2760MD dijital video girişi bağlantıları sağlarken LMD-2765MD çok çeşitli HD ve SD görüntüleme kaynaklarıyla uyumluluğu artırmak için hem analog hem de dijital arabirimler sunuyor.

Ameliyathane monitörlerinde yeni bir standart

Her iki monitörde de A.I.M.E.™ adı verilen gelişmiş bir görüntü işleme teknolojisi bulunuyor. Bu teknoloji, video görüntüsünün rengini ve yapısını birbirinden bağımsız olarak vurgulayıp cerraha geliştirilmiş gerçek zamanlı görüntü analizi özellikleri sunuyor. Sony Europe’un Cerrahi için Medikal Pazarlama Yöneticisi John Herman, “Sony LMD-2765MD ve LMD-2760MD cerrahi monitörler, ameliyathane monitörlerinde yeni bir standart belirliyor. 27 inç Full HD ekranlar cerraha daha büyük bir görüntü sunmanın yanında modern, kenardan kenara cam tasarımları sayesinde pazardaki benzer ekran büyüklüğüne sahip diğer cerrahi monitörlerden daha ince ve küçük boyutlu bir monitör çözümü sağlıyor.” diyor.

LMD-2765MD ve LMD-2760MD monitörler Kasım 2014’te satışa çıkacak. Sony, iki yeni monitörü 12-15 Kasım tarihlerinde Düsseldorf’ta düzenlenecek olan MEDICA’da (Stand 10H57) sergileyecek.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here