Swisslog ve Simeks, Türkiye’deki Ortaklıklarını Genişletti


Swisslog, ilaç yönetimi için ortak çözümler sunmak amacıyla Simeks ile ortaklığını genişleterek Türkiye’deki konumunu güçlendiriyor.

Pnömatik Tüp Taşıma Sistemleri ve İlaç Yönetimi alanlarında öncü hastane otomasyon çözümleri sağlayıcısı olan Swisslog 17 Temmuz 2014 tarihinde, küresel sağlık sektöründe öncü, tıbbi cihaz ve elektronik tıp çözümleri sağlayıcısı olan Simeks ile ortaklıklarının genişlediğini duyurdu. Bu ortaklık kapsamında Simeks Tıbbi Sistemler, Swisslog İlaç Yönetim Çözümleri’nin; Türkiye, Türkmenistan ve Kuzey Irak’ta dağıtımına başlayacak. Simeks on yılı aşkın süredir Swisslog Pnömatik Tüp Taşıma Sistemleri’nin distribütörlüğünü yapıyor ve bu pazarda rakiplerinin arasında lider konumda bulunuyor. Genişletilen ortaklık ile ilaç yönetim çözümleri alanında da liderliğinin uzun yıllar korunması hedefleniyor. Sağlık sistemini iyileştirmek ve modern yeni hastaneler inşa etmek için Türkiye sağlık sektörüne yatırım yaptığını belirten Swisslog Sağlık Çözümleri İdari Başkan Yardımcısı Pieter Feenstra yaptığı açıklamada “Avrupa ile Asya arasında köprü konumunda olan ve sürekli büyümekte olan pazarda Simeks oldukça etkili bir pozisyonda bulunuyor. Simeks ile birlikte genişletilen ortaklık sayesinde Swisslog’un son teknoloji ilaç yönetim çözümleri, Simeks’in çözüm ortaklığı uzmanlığı ile birleşince oldukça güçlü bir birliktelik ortaya çıkıyor.”

Simeks Tıbbi Sistemler Yönetim Kurulu Üyesi, Elektrik-Elektronik ve Haberleşme Mühendisi Bahar Sunman ise “Swisslog İlaç Yönetim Sistemleri’nin, her biri kendi alanlarında lider konumda olan tıbbi cihaz ve tıp elektroniği çözümlerinin yer aldığı ürün portföyüne eklenmesinin, daha da yenilikçi çözümler sunmalarına olanak vereceğini, bununla birlikte mümkün olan en iyi hasta deneyiminin yaşanmasını sağlayacaklarını” belirtti ve söylerine şöyle devam etti “Bu ortaklık, Kuzey Irak’ta otomatize eczane çözümü satışları ile hızlı bir şekilde başladı. Şu anda, Türkiye’nin sağlık sektöründe özel ve kamuya ait kuruluşlarında da çok sayıda büyük fırsatlar mevcut”.

Swisslog

İleri görüşlü hastaneler, depolar ve dağıtım merkezleri için etkili otomasyon sistemleri tasarlayan, geliştiren ve sunan Swisslog, danışmanlık hizmetlerinden, tasarım, uygulama ve yaşam boyu müşteri hizmetine kadar pek çok alan için tek bir kaynaktan entegre çözümler sunuyor. Merkezi İsviçre Buchs/Aarau’da bulunan Swisslog’un 20 ülkede 2200 çalışanı bulunuyor ve şirket, 50’den fazla ülkeye yayılmış müşterilerine destek veriyor. Bir grup şirketi olan Swisslog Holding AG, İsviçre menkul kıymetler borsası SIX Swiss Exchange (menkul kıymet numarası: 1232462, Telekurs: SLOG, Reuters: SLOG.S) listesinde yer alıyor.

Simeks

Küresel sağlık sektörü için medikal ekipman ve tıbbi teknoloji çözümleri sağlayan Türkiye sağlık pazarında lider bir şirket olan Simeks, merkezi İstanbul olmak üzere Ankara ve İzmir’de bulunan ofisleri ile radyoloji, kardiyoloji, kadın doğum ve jinekoloji, üroloji, yoğun bakım, ilaç ve malzeme yönetim sistemleri ile hastane lojistiği çözümleri konusunda uzman.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here