Tayga Kaan Hilal Viatris Türkiye Ülke Müdürü olarak atandı

Viatris, Türkiye’de Tayga Kaan Hilal’in Ülke Müdürü olarak atandığını duyurdu. Tayga Kaan Hilal yeni görevinde Viatris’in Türkiye’deki ticari operasyonlarını yönetecek.

Daha önce pek çok coğrafyada, işletme ve tedavi alanında kilit liderlik rollerinde çalışmış olan Kaan Hilal, ilaç sektöründe üst düzey yönetici olarak zengin bir deneyime sahip. Kaan Hilal, Satış Mükemmelliği ve Ticari Kabiliyetler Başkanı olarak çalıştığı en son görevinde, Gelişen Pazarlarda Viatris’in Satış Mükemmelliği, Yetenek Geliştirme ve Eğitim Organizasyonunu yönetti.

13 yılı aşkın kariyeri boyunca Kaan Hilal, Pfizer Türkiye’de Satış ve Pazarlama, Satış Gücü Etkinliği ve İş Geliştirme alanlarında kilit roller üstlendi. Kaan Hilal daha önce Pfizer’de Rusya, Türkiye, Afrika ve Orta Doğu için Ticari Operasyonlar ve Kurumsal Analitik birimlerini yönetiyordu.

Viatris Türkiye
Viatris’in Türkiye’deki yerel ayak izi, 500’den fazla işgücünü ve Viatris’in Kardiyoloji, Üroloji, Ağrı ve Ruh Sağlığı portföylerine yönelik yüksek kaliteli ilaçlar üreten bir üretim tesisini içeriyor. Ayrıca, Viatris Türkiye, jenerik ilaçlar ve markalar arasındaki boşluğu dolduran küresel bir ilaç şirketi olan Viatris’in bir parçası. Viatris ve Viatris Türkiye, coğrafya veya koşullar ne olursa olsun, dünyanın her yerindeki insanları yaşamın her aşamasında daha sağlıklı yaşamaları için güçlendirme misyonunu yerine getirmek için benzersiz konuma sahip bir ilaç şirketi olarak tanımlanıyor.

Viatris Türkiye’deki faaliyetlerini iki ayrı kuruluş altında yürütüyor: Meda Pharma İlaç San.ve Tic.Ltd.Şti ve Pfizer İlaçları Ltd.Şti (Viatris Inc.’in yan kuruluşu)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here