Tek Tuşla ‘Mobil Sağlık’


Türkiye’de Mobil Sağlık Teknolojisinin Öncüsü Acıbadem Mobil Sağlık, Akıllı Telefonlar İçin ‘Mobil Sağlık’ Aplikasyonu Geliştirdi.

Türkiye’de Mobil Sağlık alanında hayata geçirdiği ilklerle bu alanda sektörün öncüsü olan Acıbadem Mobil Sağlık, Akıllı telefon kullanıcıları için geliştirdiği yeni aplikasyonu ile kişilerin sağlık hizmetlerine ulaşmasını daha da kolay hale getirdi.

Acıbadem Mobil Sağlık üyesi olan ya da olmayan herkesin tek bir tuşa basarak bulunduğu yere ambulans ve sağlık ekibi çağırarak, acil sağlık hizmetlerinden faydalanabileceği bu pratik aplikasyonda, birçok sağlık uygulaması mevcut. Aplikasyon içinde ayrıca ilk yardım uygulamaları ve sağlıkla ilgili bilgiler, videolar, hatırlatıcılar ve sağlık testleri de bulunuyor.
‘Yeni Dünyanın Yeni Sağlık Hizmeti’ sloganı ile sağlık hizmetlerini mobil olarak hastane dışına taşıyan Acıbadem Mobil Sağlık, kişilerin sağlık hizmetlerine ulaşımını daha da kolaylaştırmak üzere çalışmaya devam ediyor. Bugüne kadar sektöre kattığı birçok ilkle adından söz ettiren Acı¬badem Mobil Sağlık, son olarak iPhone ve Android kullanıcıları için ‘Mobil Sağlık’ aplikasyonu geliştirdi. Kullanıcıla¬rın sağlıkla ilgili sorularına cevap bulabilecekleri ve birçok pratik uygulamayı barındıran aplikasyon sayesinde sağlık hizmetine ulaşmak, bir tuşa basmak kadar kolay hale geldi. iPhone kullanıcılarının App Store‘dan, Android kulla¬nıcılarının ise Android Store’lar üzerinden indirebileceği ‘Acıbadem Mobil Sağlık’ aplikasyonu sayesinde kişiler, Acıbadem Mobil Sağlık üyesi olmasa da tek bir butona basarak ambulans ve hemşire çağırabiliyorlar. Aplikasyon; su ve ilaç içme zamanı, menstrual döngü, randevu ve çocuk aşıları gibi önemli zamanların takibini yapa¬rak hayatı kolaylaştıran ‘hatırlatıcı uygulamalar’ içeriyor. Aplikasyonda yer alan doktor açıklamaları ve ilk yardım uygulamalarının anlatıldığı sağlık videolarında, sağlık ala¬nında merak edilen birçok sorunun yanıtını bulmak müm¬kün. Ayrıca kullanıcılar, aplikasyondaki 5 seviyeden oluşan ‘sağlık testi’ni çözerek Acıbadem Mobil Sağlık kampanya¬larına katılabiliyor.
Acıbadem Mobil Sağlık bireysel üyeleri ise, müşteri numaralarını aplikasyona girmeleri durumunda, ‘Medikal Koçluk’ hizmetini aplikasyon üzerinden 7 gün 24 saat tek tuşa basarak alabiliyorlar. Ayrıca aplikasyonun onlar için hazırladığı bölüm sayesinde üyelik bilgilerine uygulama üzerinden ulaşabiliyor ve kendilerine özel kampanyalardan haberdar olabiliyorlar.

App Mobil Sağlık Uygulaması ile Neler Yapılabilirsiniz?
Acil durumlarda en hızlı şekilde ambulans çağırabilirsiniz. İhtiyacınız olduğunda eve hemşire çağırabilirsiniz. Acıbadem Mobil Sağlık’ın sağlık paketlerine üye olarak, tek bir tuşla 7 gün 24 saat Acıbadem Mobil Sağlık hekimlerinden ‘Medikal Koçluk’ hizmeti alabilirsiniz. Acil durumlarda ilk yardım uygulamaları hakkında bilgi alabilirsiniz.
Sağlık ile ilgili aklınıza takılan birçok sorunun cevabını uygulama içerisindeki videolarda bulabilirsiniz. ‘Su Hatırlatma’, ‘İlaç Hatırlatma’, ‘Menstrual Döngü Hatırlatma’, ‘Randevu Hatırlatma’ ve ‘Çocuk Aşısı Hatırlatma’ gibi özellikler sayesinde her gün belirli saatlerde yapmanız gerekenleri ayarlayabilir, unutma riskini ortadan kaldırabilirsiniz. Uygulama içerisinde yer alan ‘Sağlık Testi’ ile sağlık bilginizi değerlendirebilir, doğru cevaplar ile ilgili videoları izleyebilirsiniz. Acıbadem Mobil Sağlık kampanyaları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Acıbadem Mobil Sağlık Hizmetleri
Acıbadem Mobil Sağlık, evde ve işyerinde sunduğu mobil sağlık hizmetleri ile geleceğin sağlık sistemini şekillendirmeyi, sağlık sektörüne yeni ve yenilikçi bir bakış açısı getir¬meyi kendine amaç edinmiştir. Türkiye’deki Mobil Sağlık bilimindeki yeni bilgi ve uygulamalar konusunda öncülük ederken, dünyadaki Mobil Sağlık teknolojisindeki son gelişmeleri de yakından takip eden Acıbadem Mobil Sağlık Hizmetleri, sınıfının en hızlı büyüyen şirketi seçilerek Frost & Sullivan 2012 Pan Avrupa Büyüme ve Liderlik ödülüne layık görülmüştür.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here