Teknopark İstanbul şirketi SFA Ar-Ge “Probiyotikli El Dezenfektanı” üzerinde çalışıyor

COVID-19 salgınıyla mücadelede en önemli konuyu temizlik oluşturuyor. Virüsten korunmanın bir numaralı yolu ise elleri sık sık dezenfektanlarla temizlemekten geçiyor. Ancak kimyasal içerikli pek çok dezenfektan cildi tahriş ediyor ve uzun vadede bu tahrişler Egzama’ya dönüşebiliyor. Bu sorundan yola çıkan Teknopark İstanbul şirketlerinden SFA Ar-Ge “Probiyotikli El Dezenfektanı” projesiyle cildin tahriş olmasını önlemeyi amaçlıyor.

Şirket cilt florasını dengeleyecek yararlı probiyotiklerin bulunduğu ve pandemik bir alerji riskini de ortadan kaldıracak bu çalışma ile tahriş riskini en aza indiriyor. Teknopark İstanbul’ da TÜRKAK akreditasyonunu tamamlamış bir ARGE laboratuvarında; doktor, eczacı, biyolog, kimyager ve biyomühendisten oluşan 9 kişilik profesyonel ekibi ile çalışmalarını yürüten SFA Ar-Ge ayrıca; yüksek doz C vitaminini lipozom teknolojisini kullanarak biyoyararlanımı artırarak stabil hale getirmeyi başardı.

Ülkemizde COVID-19 ile önemli bir mücadele yürütülüyor. Yerli teknoloji ve sağlık şirketleri bu süreçte pek çok önemli çalışmaya imza atarak ülkemizin bu salgını en az hasarla atlatabilmesi için çalışmalarını sürdürüyor. Bu süreçte şüphesiz ki teknoparklarda Ar-Ge çalışmaları yürüten şirketler de büyük çabalar sarf ediyorlar. 320’yi aşkın şirkete ve 95’i aşkın girişimci grubuna ev sahipliği yapan Teknopark İstanbul’da da önemli projeler hayata geçiriliyor. Bunlardan bir olan SFA Ar-Ge ise “Probiyotikli El Dezenfektanı” projesiyle dezenfektanların cildi tahriş etme riskini en aza indiriyor.

Türkiye florasına ait 12000 yerli ve milli probiyotik ırkına ve koleksiyonuna sahip tek laboratuvara sahip olan SFA Ar-Ge dezenfektanların cildi tahriş etme riskinin yüksekliğini göz önüne alarak cilt florasını dengeleyecek yararlı probiyotiklerin bulunduğu ve pandemik bir alerji riskini de ortadan kaldıracak çalışmasıyla dikkat çekiyor. Ayrıca; yüksek doz C vitaminini, lipozom teknolojisini de kullanarak biyoyararlanımı artırılmış ve stabil hale getirmeyi başaran şirketin bu çalışması da COVID-19’ u önlemede oldukça önemli bir rol oynuyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here