Türk sağlık sektörü Almanya’daki dev buluşmaya hazırlanıyor


104 Türk firması Düsseldorf’ta düzenlenecek olan sağlık fuarında ülkemizi temsil etmeye hazırlanıyor. 

14 – 17 Kasım tarihleri arasında Almanya’nın moda ve fuar kenti Düsseldorf’ta yapılacak MEDICA Uluslararası Medikal Ürünler ve Teknolojileri Fuarı, bu yıl 44’üncü kez düzenleniyor. Sağlık sektörünün bu büyük buluşmasında, Türkiye’den 32’si milli katılımla olmak üzere toplam 104 Türk firması yer alacak.

Ürün ve sistemlerdeki yenilikler kadar son yıllarda ihracatta da önemli bir ivme yakalayan sağlık sektörü, İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamülleri İhracatçıları Birliği’nin (İKMİB) dördüncü milli katılım organizasyonuyla fuarda yer alacak. Türk sağlık sektörünün önemli firmalarının katılacağı fuarda; medikal teknoloji, laboratuar ekipmanları, fizyoterapi/ortopedi teknolojileri, ameliyathaneler ve hastaneler için tüketim malları, yapı teknolojileri, medikal hizmetler ve yayınlar gibi pek çok farklı ürün grubu sergilenecek.

Sektör profesyonellerini bir araya getiren MEDICA, tıbbi konulardaki son yeniliklerin sergilemesinin yanı sıra, dünyanın her yerinden gelen tıbbi ürünleri ve tıp sanayi eğilimlerini görme imkanı oluşturuyor. Geçtiğimiz yıl 62 ülkeden 4 bin 571 firmanın katıldığı fuarı, 137 bin profesyonel ziyaret etmişti.

İKMİB Başkanı Murat Akyüz, sağlık ve tıp sektörünün son yıllarda hızlı bir gelişim içinde olduğunu vurgulayarak, ihracatı artıracak tüm çalışmaları desteklediklerini belirtti. Milli katılım organizasyonuna gösterilen ilginin her yıl biraz daha artmasının önemli bir gösterge olduğunu ifade eden Akyüz, Türkiye’nin taşıdığı potansiyele dikkat çekti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here