Türkiye’de “Sağlıkta Dönüşüm Programı” İçin İmzalar Atıldı


Şehir Hastaneleri Projesi kapsamında, 14 şehre kazandırılacak dev hastane kompleksleri ile sağlık yatırımları konusunda önemli adımlar atılıyor.

TC Sağlık Bakanlığının öncülüğünde, kamu-özel sektör işbirliğiyle gerçekleştirilecek yatırımların protokolü imzalandı. 14 şehirde kurulacak 15 dev sağlık yatırımıyla, sağlık sektöründe değişimin önemli adımları atılıyor. 24 bin yatak kapasiteli şehir hastaneleri ile yeni yatırımlar, medikal sektöre ivme kazandıracak.

Megakent İstanbul’da da Yatırımlar Devam Ediyor

Kamu Hastaneler Kurumu Başkanı Prof. Dr. Ali İhsan Dokucu, geçtiğimiz yıl katıldığı bir basın toplantısında İstanbul’daki tüm hastanelerin yenileceğini, 2015’e 4 milyar dolarlık sağlık yatırımı planlandığını belirtmişti.

ekspoMED – labtekMED Fuarları Tedarikçileri Karar Vericilerle Buluşturacak

Medikal sektör ihtiyaçları için ekspoMED ve labtekMED Fuarlarında buluşacak. Sağlık Sektörünü TÜYAP çatısı altında buluşturacak Fuarlarda, alım yapma yetkisine sahip profesyoneller ağırlanacak. 81 ilin ihtiyaçlarını karşılayacak hastane, klinik, laboratuar sahipleri, yöneticileri, Sağlık Bakanlığı yetkilileri, Kamu hastaneler Birlikleri Başkanları, yardımcıları, üniversitelerin rektör, dekan, satınalma komisyon başkanları, medikal ürün ithalatçıları ve karar vericiler sektörün Avrasya bölgesindeki en güçlü platformunda buluşacaklar.

Medikal sektördeki tüm gelişmelerin izleneceği, tüm ihtiyaçların tedarik edilebileceği ekspoMED – labtekMED 2014 Fuarları 3-6 Nisan 2014 tarihlerinde eş zamanlı olarak yaklaşık 1200 firma ve firma temsilcisinin katılımı ve 40.000 m2 kapalı alanda düzenlenecek.

Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi Büyükçekmece İstanbul’da gerçekleşecek Fuarlarla ilgili detaylı bilgi ve güncel katılımı listeleri için www.ekspomedistanbul.com ve www.labtekmed.com web sitelerini ziyaret edebilirsiniz.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here