Türkiye’deki Tam Hijyenik Yapıda,Tam Otomatik Operasyonlu İlk Tesisi “APLUS” İşletmeye Girdi!

33

Acıbadem Sağlık Grubu bünyesindeki APLUS Hastane Otelcilik Hizmetleri A.Ş.’nin yeni binasında kurulumu tamamlanan ve en yeni teknolojilerin kullanılmasının amaçlandığı Merkezi Çamaşırhane Tesisi; 2 senelik bir projelendirme sürecinde tamamlandı.

Merkezi çamaşırhaneler, hastane çamaşırhaneleri, otel çamaşırhaneleri ve her türlü ticari çamaşırhanenin dizaynı, tedarik edilmesi ve kurulması konularında 40 yıldır sektörün lokomatif gücü olan Permak Makina A.Ş. alanında Türkiye, Ortadoğu, Afrika ve Yakın Asya’da yüzlerce projeyi başarı ile tamamlayarak dünya markası olduğunu kanıtlamıştır. Acıbadem Sağlık Grubu bünyesindeki APLUS Hastane Otelcilik Hizmetleri A.Ş.’nin yeni binasında kurulumu tamamlanan ve en yeni teknolojilerin kullanılmasının amaçlandığı Merkezi Çamaşırhane Tesisi; 2 senelik bir projelendirme sürecinde tamamlanmış bulunmaktadır. Sistemi oluşturan ekipman ve donanımlar takribi 30 tır ile alana taşınmış ve 12 uzman Permak Teknik Servis Grubu tarafından 5 haftada komple tüm sistem kurulmuştur. Tesis, Türkiye’de ilk – Avrupa’da ise ilk 5 tesis arasında giren Temizlik ve Hijyen normlarını ve Otomasyon Sistemleri’ni içermektedir.

 

60 Ton/Gün kapasiteye sahip olacak

Sektöründe lider konumda olan Permak Grubunun Tasarım, Mühendislik Hizmetleri ile planlanan tesis ilk aşamada 30 ton/gün kapasiteye sahiptir, ikinci aşamada ise 60 ton/gün kapasiteye sahip olacaktır.

 

Avrupa’nın en modern hijyenik çamaşırhanesinin sistem detayları;

 

– Otomatik Ayırma, Depolama ve Sevk İşlemleri için Torba Sistemleri, (Kirli&Temiz Tekstiller için)

 

– Otomatik Yıkama ve Hijyen normlarına uygun (Hohenstein Kalite Onaylı) Tünel Yıkama Bölümü,

 

– Otomatik Parça Açma, Silindir Ütüleme ve Katlama Bölümü,

 

– Otomatik Sevk Konveyörler ile Entegre Otomatik Ambalajlama Bölümü,

 

– Çift Yıkama ve Hijyen Kalitesi (Hohenstein Kalite Onaylı)

 

– Otomatik Torba Depolama/Yıkama Sistemleri, Otomatik Ayırma Makinaları, Merkezi Toplama ve Ambalajlama Üniteleri ile sağlanan Tam Otomasyon ve Minimum Personel Gideri,

 

– Enerji ve Su Geri Kazanım Sistemleri ile ulaşılan Minimum Enerji Tüketimi,

 

– Etkin Malzeme Hareket (giriş, çıkış/ depo) Kontrolü ve Tam Maliyet Analizi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here