Türkiye’nin İlk Diş Hastanesi Dentistanbul ’dan Bir İlk Daha


Geçtiğimiz Kasım ayında Türkiye’de ilk kez başlatılan evde tedavi hizmeti ile engelli, yaşlı ya da herhangi bir sebeple evden dışarı çıkmakta zorlanan hastaların diş tedavileri Dentistanbul uzman doktor kadrosu tarafından kendi evlerinde gerçekleştiriliyor.

Türkiye’nin ilk ‘Diş Hastanesi’ Dentistanbul sağlık sektöründe büyümeye ve Türkiye’de hiç uygulanmayan yöntemler ve hizmetler sunmaya devam ediyor. Alman belgelendirme kuruluşu TEMOS’un “Uluslararası Diş Sağlığı Kalite Belgesi”ni almaya hak kazanan Türkiye’deki ilk diş hastanesi Dentistanbul İstanbul’da mevcut 6 hizmet noktasına ilave olarak Türkiye ve dünya çapında hizmet noktalarını partner kliniklerle büyütüyor.

Dentistanbul, Ağız ve Diş Sağlığı alanında hizmet zinciri oluşturma hedefine yönelik çalışmalarından bahseden Dentistanbul Yönetim Kurulu Başkanı Murat Özel; “İstanbul’da hizmet noktamızı 6’ya çıkardık. Sağlık alanında franchise sistemine ile ilgili çalışmalar başlattık. Grup olarak İstanbul ve Türkiye genelinde şubeleşme çalışmalarına devam ederken, franchise uygulamasıyla sağlık alanında bir ilki de hayata geçireceğiz. Büyüme çalışmalarımız sürerken ağız ve diş sağlığı alanında hastalarımıza Türkiye’de uygulanmayan hizmet ve tedavi yöntemleri sunuyoruz. Bu anlamda Kasım ayında yine Türkiye’de ilk kez uygulanan evde tedavi hizmetini başlattık. Türkiye’nin sağlık sitemine bakıldığında evde tedavi hizmetleri açısından biraz geç kalındığını düşünüyorum. Hastalarımıza sağladığımız bu hizmet ile ciddi bir ihtiyaca karşılık vermeyi hedefliyoruz.” dedi

Evde Tedavi Hizmeti

Engelli, yaşlı ya da herhangi sebeple evden dışarı çıkmakta zorlanan hastaların diş tedavilerini sağlamak amacı ile kurulan evde tedavi merkezi, tedaviye ulaşamayan hastalar için Türkiye’de ilk kez yine ilklerin hastanesi Dentistanbul’da uygulanıyor. Kasım ayında başlayan bu hizmet ilk aşamada İstanbul’un tüm noktalarında ulaşıyor. 7 gün 24 saat iletişime geçilebileceğini belirten Dentistanbul Protetik Diş Tedavisi Bölüm Bşk. Prof. Dr. Ahmet Umut Güler “Ekibimiz içinde bir diş hekimi, bir diş hekimi yardımcısı, bir yardımcı personel ve bu ekibi çağrı gelen yere ulaştıran sürücümüz var. Hastalarımıza en kısa zamanda hizmet vermeyi hedefliyoruz.” dedi. Ağız ve diş sağlığı merkezlerinde uygulanan tedavilerin hemen hemen her tedavi hizmetinin sağlanabildiğini belirten Güler;  “Ekibimiz hastalarımıza ulaşırken tam donanımlı bir hazırlık yola çıkıyor. Karşılarına çıkacak hastanın sağlık durumunu düşünmek bizim birincil görevimiz. Ekibimizi ve ekipmanlarımızı her şeyi yapabilecek şekilde planlıyoruz.” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here