Türkiye’nin Yeni Hastane Markası


Türkiye’nin sağlık vizyonuna katkı sağlayacak grubun ilk halkası Liv Hospital Ulus’un kurucu kadrosu belli oldu.

Tıp dünyasında Türkiye markasını en üst noktaya taşımayı hedefleyen Liv Hospital Group, ilk hastanesini 2012 yılının sonunda İstanbul Ulus’ta açıyor. Türkiye’nin sağlık vizyonuna katkı sağlayacak grubun ilk halkası Liv Hospital Ulus’un kurucu kadrosu belli oldu.

Lıv Hospıtal Ulus’un Genel Müdürü Meri İstiroti Oldu

Sağlık sektörünün deneyimli isimlerinden, bugüne kadar pek çok başarılı projeye imza atan Meri İstiroti, Liv Hospital Ulus’a kurucu Genel Müdür olarak atandı. Liv Hospital Ulus Genel Müdürü Meri İstiroti, kariyerine 1990 yılında International Hospital’da başladı. Türkiye’de profesyonel hastane yönetimini ilk uygulayan yöneticiler arasında yer
alan İstiroti, kariyerine 1999-2010 yılları arasında Acıbadem Sağlık Grubu’nda Genel Müdür Yardımcısı olarak devam etti. İstiroti, Acıbadem’de birçok yeni hastane açılışında görev alarak grubun bir sağlık ağı modeli oluşturmasına katkıda bulundu. 2010-2011 yıllarında Bozlu Holding’in Sağlık İşletmeleri ve Pazarlama Koordinatörlüğü görevlerini üstlenen Meri İstiroti, ardından Dünyagöz Hastanesi’nin Genel Müdür Yardımcılığı’nı yaptı. İstiroti, kariyeri boyunca 10’dan fazla sağlık kuruluşunun açılış sürecine liderlik yaptı.

Lıv Hospital Ulus Medikal Direktörü, Prof. Dr. Oktar Asoğlu

Dr. Asoğlu, 1990 yılında Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olmuş, 1996 yılında İ.Ü. İstanbul Tıp Fakültesi’nden Genel Cerrahi uzmanlığını ve yine aynı yıl “Gastrointestinal Endoskopi” ve “Cerrahi Laparoskopi” sertifikalarını almıştır.

2003 yılında, Mayo Clinic (Rochester/Minnesota, ABD) Genel Cerrahi Bölümü’nde sindirim sistemi kanserleri ve laparoskopik cerrahi üzerine eğitim alan Dr. Asoğlu 2004 yılında, uluslararası burs kazanarak eğitimine Memorial Sloan Kettering Cancer Center (New York, ABD), Genel Cerrahi Bölümü’nde, özofagus, mide, kolorektal ve pankreas cerrahisi birimlerinde devam etmiştir. Dr. Asoğlu İstanbul Tıp Fakültesi’nden 2005 yılında doçentlik, 2010 yılında da profesörlük unvanını almıştır. Dr. Asoğlu’nun Türk Cerrahi Derneği, Türk Kolon ve Rektum Cerrahisi Derneği, The Society of European Coloproctology,Ulusal Endoskopik-Laparoskopik Cerrahi Derneği, WeBSURG faculty member, The International Association of Surgeons, Gastroenterologists and Oncologists gibi bilimsel kuruluşlara üyeliği bulunmaktadır.

Lıv Hospıtal Ulus’un Genel Müdür Yardımcısı Neslihan Aksu Oldu

Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, İşletme (ingilizce) bölümünden mezun olan Neslihan Aksu, çalışma hayatına uluslararası iletişim ajanslarında görev alarak başladı.

Ekim 2012 tarihi itibariyle Liv Hospital Ulus, Genel Müdür Yardımcısı görevine atanan Neslihan Aksu, daha önce Acıbadem Sağlık Grubu ve Anadolu Sağlık Merkezi’nde sağlık iletişimi ve pazarlama konusunda üst düzey görevler üstlenmiştir.

Profesyonel kariyerine 1993 yılında Grey reklam ajansında başlamış olan Aksu, 1994-1996 yılları arasında Select ve EuroRSCG’de çalışmış;  Procter&Gamble, Bosch, Philips, Peugeot, BP, Samsonite, Glaxo gibi farklı sektörlerden bir çok global markanın iletişim faaliyetlerini gerçekleştirmiştir.

1996-1997 yılları arasında Sagra Gıda’da Tadelle Marka Müdürü olarak görev almıştır.  1997-1998 yılları arasında Türkiye’nin önde gelen iletişim ajanslarından BBDO’da Müşteri İlişkileri Yönetimi görevini üstlenmiş, Heinz, Wella, Henkel markaları için bir çok çalışma yapmıştır.

2001 yılı itibariyle sağlık sektörüne geçiş yapan Neslihan Aksu, 2001-2008 yılları arasında, sırasıyla, Acıbadem Sağlık Grubu Kurumsal İletişim Müdürü, Pazarlama ve Kurumsal İletişim Müdürü, Acıbadem Sağlık Grubu & International Hospital Pazarlama ve Kurumsal İletişim Müdürü görevlerini üstlenmiştir.

2008 yılında Anadolu Sağlık Merkezi Kurumsal İletişim Bölümü’nün başına geçen Neslihan Aksu, pazarlama iletişimi, kurumsal iletişim, marka sadakati, CRM, hasta memnuniyeti, yalın altı sigma, iç iletişim, içerik ve sağlık yayınları yönetimi, basın ve halkla ilişkiler, kriz yönetimi, digital pazarlama, sosyal medya yönetimi, vb gibi bir çok konuda sağlık sektörüne özel, yoğun ve kapsamlı çalışmalar gerçekleştirmiştir.

Liv Hospital Ulus Hasta Bakım Hizmetleri Grup Müdürü: Marziye İlhan

Liv Hospital Ulus’un Hasta Bakım Hizmetleri Grup Müdürü ise Marziye İlhan oldu. Ankara Cebeci Sağlık Koleji’nden mezun olan Marziye İlhan İşletme Fakültesini bitirdikten sonra İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde Hastane ve Sağlık Kuruluşlarında Yönetim Bölümünde Yüksek Lisans öğrenimini tamamladı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here