Turkuaz Sağlık Güvenli Doğum İçin Yepyeni Bir Ürün


Turkuaz Sağlık Hizmetleri tarafından üretilen GynoTAL Steril Doğum Jeli, doğum süresini kısaltarak güvenli bir doğum imkanı sunuyor.

Turkuaz Sağlık Hizmetleri, 4-7 Nisan 2013 tarihleri arasında düzenlenen Ekspomed 2013 Fuarı’na katıldı. Fuarda, ultrason jeli, otomatik banyo solüsyonu, kurşun önlükler, dezenfektanlar, steril katater jeli, soğutucu-yanık jeli, prop temizleme solüsyonu ve ağız bakım setlerini sergileyen firma ziyaretçilerden yoğun ilgi gördü.

Turkuaz Sağlık Hizmetleri’nin geliştirdiği yeni ürünü GynoTAL Steril Doğum Jeli, en çok ilgi gören ürünler arasında yer aldı. Anne ve bebeği koruma özelliğine sahip olan Steril Doğum Jeli, doğum süresini kısaltarak güvenli bir doğum imkanı sunuyor.

Neden GynoTAL Steril Doğum Jeli?

Bebeğin doğum süreci iki evrede gerçekleşir. Genişleme evresi adı verilen ilk evrede sırasında rahim boynu genişleyerek açılır. Rahim boynu tamamen genişlediğinde (10 cm) ıkınma evresi adı verilen ikinci evre başlar. Her vajinal doğumda, anne, bebeğini doğurmak için büyük bir enerji sarf etmek zorundadır. Şayet doğum uzun sürerse, hem annenin hem de doğmak üzere olan bebeğin enerji seviyeleri fark edilir derecede düşer. Bebek, her ne kadar gebelik süresince etrafında bulunan ve onu koruyan sıvı ve cildini saran kaygan madde ile çevrili olsa da vajina ile arasındaki sürtünmeden dolayı doğum kanalına kolayca kayamaz. Ikınma evresi esnasında, vajinal doku ve çevre dokular kendiliğinde yırtılabilir. Doğumların yaklaşık % 45’inde bu durum meydana gelir. Bu gibi durumlarda ebe ya da kadın doğum uzmanı, güvenli bir doğrultuda küçük bir kesi yaparak kontrolsüz yırtılmaları önlemeye çalışacaktır. Ancak, yırtılmayı önlemek her zaman mümkün değildir.

GynoTAL Steril Doğum Jeli uygulamada nasıl etkinlik gösterir?

GynoTAL steril doğum jeli, kadın doğum uzmanı ya da ebe tarafından doğumun başlangıç evresinde yapılan ilk vajinal muayene anından itibaren ya da kese yırtılıp annenin suyu tahliye olduğunda vajina içine uygulanır. Anne ve doğmamış bebeğin konforunun sağlanması için özel bir aplikatör kullanılır. Farkıl jel kompozisyonları içeren GynoTAL steril doğum jeli, doğumun genişleme ve ıkınma evrelerinde kadın doğum uzmanı ya da ebe tarafından pek çok defa sorunsuzca uygulanabilir. GynoTAL steril doğum jeli, vajina duvarlarına sarılarak, sürtünmeyi azaltan kaygan bir film oluşturur. GynoTAL steril doğum jelinin, hiç doğum yapmamış kadınlarda, ıkınma evresini % 30 (26 dk) kısalttığı ve toplam doğum süresini de % 30 oranında düşürdüğü (106 dk) klinik olarak tespit edilmiştir.

GynoTAL steril doğum jeli, vakum pompası ya da forseps kullanılan doğumlara da yardım eder ve kolaylaştırır. Bu nedenle GynoTAL steril doğum jeli, bebeğin doğumunu daha güvenli, daha hızlı ve daha konforlu yapmasını sağlar. Bebek, vajinadan daha koya bir şekilde kayarak çıkar. Böylece bebek ve ayrıca anneni vajinası, alt leğen kemiğini destekleyen taban kasları ve perine bölgesini korunur.

GynoTAL Steril Doğum Jeli kullanımı herhangi bir risk taşıyor mu?

GynoTAL steril doğum jeli, tamamen fiziksel etkiye sahiptir. İlaç içermez ve vücut tarafından emilmez. Anne ve bebeğin güvenliği ve toleransını değerlendirmek için yoğun setler gerçekleştirilmiştir. GynoTAL doğum jeli sterildir. Koruyucu madde ve lateks içermez. Alerji riski düşüktür.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here