TÜSAP Vizyon Toplantısı – Sağlık Teknolojileri Raporu Yayınlandı!

13. TÜSAP Vizyon Toplantısında global teknolojik gelişmelerin Türk sağlık sistemine etkileri konuşuldu.  Gelecekte daha sağlıklı bir popülasyon hedefi için veri kullanımı ve dijitalizasyon konusunun öneminin vurgulandığı toplantının raporu https://tusap.org/ adresinde yayımlandı. 

 

13. TÜSAP Vizyon Toplantısı, “Global Teknolojik Gelişmelerin Türk Sağlık Sistemine Etkileri” teması ile yapıldı. Sağlık sektörünün liderlerini buluşturan toplantıya Kamu, özel sektör ve STK yöneticilerinden temsilciler katıldı.

Eczacıbaşı Monrol, Sanofi Türkiye, Abbott, GE Healthcare ve ARTED’in destek partnerleri olarak yer aldığı toplantının açılış konuşmasını TÜSAP Yürütme Kurulu Başkanı Prof. Dr. Sabahattin AYDIN yaptı. Boğaziçi Üniversitesi’nden Prof. Dr. Cengizhan ÖZTÜRK’ün moderatörlüğünde gerçekleşen toplantıda ana konuşmacı olarak TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Teyfik DEMİR yer aldı.

Biruni Üniversitesi’nin ev sahipliği ile gerçekleşen toplantıda Cumhurbaşkanlığı Bilim Teknoloji ve Yenilik Politikaları Kurulu Üyesi Dr. Osman COŞKUN, Cumhurbaşkanlığı Ekonomi Politika Kurulu Üyesi Hakan YURDAKUL, Sağlık Bakan Yardımcısı Dr. Şuayip BİRİNCİ, Sağlık Bakanlığı Strateji Başkanı Dr. Abdulvahit SÖZÜER gibi sağlık sektörünün geleceğine katkı sunan önemli isimler bir araya geldi.

 

 

#TÜSAP #SağlıkSistemi #TürkSağlıkSistemi #SağlıkTeknolojileriRaporu #BiruniÜniversitesi #Cumhurbaşkanlığı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here