Uluslararası İki Kalp Kongresi İstanbul’da Başladı

kalpDünyaca ünlü kalp doktorlarını İstanbul’da buluşturan iki uluslararası kongre 26 Mart 2015 de İstanbul’da başladı. Dört gün sürecek ve kalp hastalıkları konusunda güncel bilgilerin sunulacağı kongre büyük ilgi gördü.

Kongreye katılan Prof. Dr. Günsel Avcı, Avrupa Kalp Damar Cerrahisi Derneği Başkanı Prof. Öztekin Oto tarafından bu derneğin “64. Uluslararası Kongresi” ile Prof. Ali Oto tarafından “11. Kardiyoloji ve Kalp Cerrahisinde Yenilikler Kongresi’nin birlikte İstanbul’da düzenlendiğini açıkladı. Prof. Avcı, 7 ayrı salonda zengin bir bilimsel program ile hazırlanan iki kongrenin görkemli açılış töreninde, Amerika, Japonya, Avustralya, Yeni Zelanda, Avrupa Ülkeleri ile komşu ilkelerden gelen Dernek temsilcilerine teşekkür plaketleri verildiğini belirtti.

Prof. Günsel Avcı kalp yetersizliği olan hastalara yararlı olan uygulamalarını anlatacağı bir sunum yapacağını belirterek şöyle konuştu: “Yenilikler Kongresi”nde, EECP (Ritmik Masaj ile Doğal Bypass) tedavisinin kalp yetersizliği olan hastalarda ne derecede yararlı olduğunu gösteren bir sunum yapacağım. Prof. Ali Oto ve Prof. Öztekin Oto, ülkemizde, kardiyoloji ve kalp cerrahisi alanında başarılı mesleki uygulamaları ile ünlü iki değerli meslektaşımız. Ayrıca, yıllardır görev üstlendikleri uluslararası tıp dernekleri ve düzenledikleri kongrelerle ülkemizi tüm dünyada başarı ilke temsil ettikleri için de şükran duyduğumuz iki kardeş. Dün İstanbul’da başlayan ve 4 gün sürecek olan iki kongre, İstanbul’a gelen konuk bilim adamlarının ve diğer katılımcıların, hem ülkemizin güzelliği ve konukseverliğimiz hakkında ve hem de Türkiye’deki başarılı tıp uygulamaları hakkında bilgi sahibi olmalarına vesile olacaktır.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here