Uluslararası İş Sağlığı ve Güvenliği Başarı Ödülü Mustafa Nevzat İlaç Fabrikasının

Her yıl düzenlenen iş sağlığı ve güvenliği yönetimi konusunda öne çıkan firmaların küresel çapta ödüllendirildiği Uluslararası İş Sağlığı ve Güvenliği Ödülleri 2018’in Başarı Ödülü, Mustafa Nevzat İlaç fabrikasına verildi.

Britanya İş Güvenliği Konseyi (British Safety Council) tarafından her yıl düzenlenen Uluslararası İş Sağlığı ve Güvenliği Ödülleri yarışmasının 2018 Başarı Ödülü kazananı Mustafa Nevzat İlaç fabrikası oldu. Altmış yıldır verilen prestijli ödülün kazananları arasında Türk ilaç sektöründen tek isim olan Mustafa Nevzat İlaç, değerlendirme yapılan 12 başlıktan toplam 53 puan alarak Başarı Ödülü’ne layık görüldü. En yüksek 60 puan alınabilen değerlendirme kriterlerine göre kendilerini iş sağlığı ve güvenliği performans ve kültürü anlamında kanıtlamış firmaları geride bırakarak iyi bir dereceye yerleşen Mustafa Nevzat İlaç, ilk kez girdiği bu yarışmada aldığı başarılı sonuçla iş sağlığı ve güvenliği konusundaki gücünü dünyaya da kanıtlamış oldu.

13 sektörde ödül verildi

Britanya İş Güvenliği Konseyi üyesi olan veya olmayan farklı sektörlere hizmet veren tüm uluslararası firmaların katılımına açık olan yarışma on iki başlık altında toplanıyor. Her başlık için 0-5 arasında puan veriliyor. En yüksek 60 puanın alınabildiği yarışmada 59-60 puan alan firmalara Özel Başarı, 48-58 puan alan firmalara da Başarı ödülü veriliyor. 36-47 puan arası geçer not sayılırken 0-35 puan arası başarısız kabul ediliyor.

Bu yıl 60’ncısı düzenlenen Uluslararası İş Sağlığı ve Güvenliği Ödülleri 2018’e katılan 623 firma arasında aldığı 53 puanla yüzde 29’luk dilime girerek Başarı Ödülü alan Mustafa Nevzat İlaç, Britanya İş Güvenliği Konseyi üyesi olmayan firmalar arasında da iş sağlığı ve güvenliği anlayışıyla öne çıkıyor. Türkiye’den 20’nin üzerinde başvurunun yapıldığı ve ilaç sektöründen Mustafa Nevzat İlaç’ın ödüllendirildiği bu yılki yarışmada 623 firma arasından 15 firma Özel Başarı Ödülü alırken tüm dünyadan 189 firma Başarı Ödülü almanın mutluluğunu yaşıyor.

Önceliğimiz Kalite ve İş Güvenliği

Mustafa Nevzat İlaç’ın Teknik Operasyonlar ve Uluslararası Pazarlar Genel Müdürü Ayla Kurtuluş, firma olarak iş sağlığı güvenliği ve kalite kültürünün en büyük öncelikleri olduğunu belirterek, “Yüksek kaliteli ve güvenilir biyoteknolojik ürün üretimi, en az bilimsel yenilikler kadar önemli. Amgen’in son teknoloji üretim tesisleri, sağlam süreçler,  deneyimli ve donanımlı iş gücüne yaptığı büyük yatırım; biyoteknolojik ve biyobenzer ürün üretimine yönelik sarsılmaz taahhüdümüzü yansıtıyor. Mustafa Nevzat İlaç fabrikalarına yapılan yaklaşık 140 milyon TL yatırım da bu başarılı sonucun alınmasında iş sağlığı güvenliği ve kaliteye verdiğimiz sarsılmaz öneme işaret etmektedir.” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here