Uluslararası Klinik Vaka Yarışması 2020/2021: Dentsply Sirona Diş Hekimliği Öğrencilerinin Mükemmel Tedavi Sonuçlarını Onurlandırdı

0
20

Dentsply Sirona, Global Klinik Vaka Yarışması (GCCC) ile her yıl dünya çapındaki öğrencileri estetik diş hekimliği alanındaki üstün başarılarından dolayı onurlandırıyor. Geçen yıl olduğu gibi, bu yıl da final turu sanal olarak yapıldı. Uluslararası bir jüri heyeti, klinik açıdan zorlu vaka çalışmalarına en iyi katkıyı yapan üç kişiyi seçti.

Pandeminin yaklaşmakta olan sonunun beklentisi, şu anda dünyanın dört bir yanındaki insanları birleştiren bir şey. Birçoğu, arkadaşlarını ve ailesini tekrar bir gülümsemeyle kucaklamayı dört gözle bekliyor. Dünyanın her yerindeki genç diş hekimleri hem tutkuları hem de becerileri ile ışıltılı bir gülümsemenin güzelliğine kendini adamıştır. Dentsply Sirona’nın Global Klinik Vaka Yarışması, özellikle yetenekli dişhekimliği öğrencilerini seçiyor.

Bu yılın koşulları, COVID-19 salgını nedeniyle bir kez daha benzersizdi ve yarışma jürisi, 24 Haziran’da çevrimiçi bir küresel değerlendirme etkinliği sırasında bu yılın kazananlarını açıkladı. Dentsply Sirona Başkan Yardımcısı ve Klinik Baş Sorumlusu Dr. Terri Dolan, finalistleri ödül töreninde canlı olarak sundu.

Kategorilerindeki en iyi temsilciler, Dentsply Sirona Küresel Klinik Araştırmalar ve Bilimsel Destek Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Rainer Seemann tarafından yönetilen ve uluslararası üne sahip diş hekimleri ve üniversite profesörleri olan İngiliz Prof. Ian Cline ve İtalyan Prof. Gaetano Paolone’dan oluşan üç jüri ile uluslararası bir panel tarafından onurlandırıldı.

Birincilik Rusya, Moskova’daki Devlet Tıp ve Diş Hekimliği Üniversitesi’nden Emin Ismaylov‘a gitti.

İkincilik İtalya’daki Università Cattolica del Sacro Cuore, Milano/Roma’dan Rosalba Diana‘ya gitti.

Ve üçüncülük ise ortaklaşa olarak Çin, Sichuan Üniversitesi’nden Lizhong Sun‘a ve Murcia, İspanya’daki Católica San Antonio Üniversitesi’nden José Muñoz Peñalver‘a verildi.

Devam eden pandemi birçok katılımcı için zorluklar yaşattı. Dentsply Sirona Küresel Klinik Eğitim Genel Müdürü Dr. Markus Kopp, “Bu yıl da bazı öğrenciler ülkelerindeki zor durum nedeniyle katılamadı. Yine de, Global Klinik Vaka Yarışması, küresel üniversitelerde müfredatın sabit bir unsuru olmaya devam ediyor,” dedi. “Global Klinik Vaka Yarışması ile Dentsply Sirona ve dünyanın dört bir yanındaki üniversiteler arasında devam eden işbirliğinin açık bir sinyalini görüyoruz. Yetenekli uluslararası diş hekimliği uzmanları karşılığında, restoratif diş hekimliği için yenilikçi portföyümüzü sürekli olarak geliştiriyoruz.”

Emin Ismaylov şunları söyledi: “Dentsply Sirona’nın genç profesyonellere becerilerini kanıtlama fırsatı vermesi ve bizi her yönden daha da gelişmemiz için motive etmesi harika.”

Yaklaşık 400 katılımcı

Dentsply Sirona Global Klinik Vaka Yarışması 2004/2005’ten beri düzenleniyor. Yarışma, iki yıldan az klinik deneyime sahip diş hekimliği öğrencilerini dünya çapında katılıma davet ediyor. Katılımcılar başarılı tedavilerini metin ve görseller şeklinde belgeliyor.

Üniversitelerinden bir öğretmen tarafından destekleniyor. Ön ve arka bölgedeki doğrudan restorasyonlar için Dentsply Sirona’nın eksiksiz restoratif ürün yelpazesi katılımcılara ücretsiz olarak sunuluyor.

Bu yılki yarışmaya dünya çapında 91 üniversiteden 390’dan fazla öğrenci katıldı. Toplamda, dünya çapında tanınan diş hekimliği okullarından 5500’den fazla öğrenci yıllar içinde katılmıştı.

Dünya çapındaki finalistler, Prof. Paolone tarafından ortaklaşa yazılan “Direct Restorations in the Posterior Region” ders kitabının bir kopyasını alacaklar. Dereceye giren üç katılımcıya ödül veriliyor. Öğrenciler ayrıca, uluslararası dental basında her zaman yüksek derecede ilgi gören yarışma ile profesyonel dünyada tanınmanın tadını çıkarıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here