Uzman Doktorlar Proloterapi Yöntemini Öğreniyor


Kanada ve Amerika başta olmak üzere birçok ülke de yaygın olarak uygulanan Doğal Ağrı Tedavisi Proloterapi yöntemi her geçen gün daha çok hastaya şifa oluyor. Kronik ağrıların tedavisinde ameliyatsız kalıcı iyileşme sunan Proloterapi yöntemini uygulayan uzman doktor sayısı İstanbul ve Ankara’da gerçekleştirilen Klinik uygulamalı eğitimler sayesinde her geçen gün daha çok artıyor.

17-19 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilen 2. Basamak Proloterapi Eğitimi; İntegratif Tıp Derneği, Süleyman Demirel Üniversitesi Tıp Fakültesi, Geleneksel, Alternatif ve Tamamlayıcı Tıp Uygulamaları Eğitim Araştırma Birimi ve Türkiye Proloterapi ve Ağrı Kliniği İşbirliği ile gerçekleşti.   Klinik Uygulamalı Proloterapi Eğitimlerine; kas,  iskelet sistemi ve omurga kaynaklı ağrılı hastalıkları ameliyatsız ve kalıcı olarak tedavi etmek isteyen çok sayıda uzman doktor katıldı.

Ağrı tedavisinde vücudun iyileştirme gücünü harekete geçirerek kalıcı iyileşme sağlayan, ameliyat ve sürekli ilaç kullanımının önüne geçen bir enjeksiyon uygulaması olan Proloterapi yönteminin daha çok hastaya şifa olmasını hedefleyen Proloterapi Uzmanı ve Eğitmeni Dr. İlker Solmaz,  Uzman Doktorlara yönelik gerçekleştirdiği İstanbul ve Ankara merkezli eğitimler serisine hız kesmeden devam ediyor.  Son olarak 17-19 Mayıs tarihlerinde Ankara’da özel bir hastanede gerçekleştirilen 2. Basamak Klinik Uygulamalı Proloterapi Eğitimine uzman doktorların yoğun katılım sağladığını söyleyen Uzm. Dr. İlker Solmaz;  ağrı tedavisinde dünyada ki en etkili yöntem olan Proloterapi’nin Türkiye’de birçok hekim tarafından uygulanmak istemesinin sevindirici olduğunu vurguladı.

Ağrıyı Değil, Sebebi Yok Ediyoruz

Proloterapi Yönteminin Türkiye’de uygulanmasına öncülük eden ve bu tedavinin deneyimli doktorlar tarafından uygulanması konusunda eğitimler düzenleyen Uzm. Dr. İlker Solmaz, “vücudun iyileştirme mekanizmasını devreye sokan enjeksiyon uygulaması Proloterapi yönteminde amaç; ağrıyı geçici olarak yok etmek değil, ağrıya neden olan sorunu tamamen ortadan kaldırmaktadır.  Proloterapi ile ağrıya neden olan hasarlı bölge üzerine şeker ve su karışımından elde edilen özel bir solüsyon enjekte edilerek, hasarlı doku üzerinde hızla iyileştirici hücrelerin çoğaltılması sağlanır ve böylece, hasarlı doku vücut tarafından onarılmaya başlar ” dedi.

Vücudu Şaşırtan Yöntem

Vücudu şaşırtarak, başta bel ve boyun fıtığı olmak üzere, bir çok kas, eklem ve omurga kaynaklı kronik ağrıların ve hastalıkların tedavisinde, ameliyatsız ve ilaçsız kalıcı iyileşme imkanı sağlayan Proloterapi yönteminin, Klinik uygulamalarının ağırlıklı olduğu eğitimde, bilimsel gelişmelerin yanı sıra hasta hikayeleri de sunuldu. Aynı zamanda eğitimde uzman doktorlar temel tekniklerini geliştirme imkanı buldu.

Proloterapi Uzmanı ve Eğitmeni Dr. İlker Solmaz; “Bu tedaviden yararlanmak, herkesin hakkı olmalıdır. Bazı durumlarda şehir dışında yaşayanların İstanbul’a gelebilmesi zor olabiliyor. Her hastanın sağlık hakkını düşünerek, biz Türkiye’nin dört bir yanındaki hekimlerimize gidiyor, bu eğitimi veriyoruz.  Proloterapi’den herkesin yaralanabilmesini amaçlıyoruz” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here