Üzümcü ’nün Eğitim Faaliyetleri Taçlandırıldı


Üzümcü’nün kurumsal ve sektörel alanda yürüttüğü eğitim faaliyetleri TEGEP Eğitim ve Gelişim Platformu Derneği tarafından birincilik ödülüyle taçlandırıldı.

Bilim ve teknolojideki gelişmeler, her meslek mensubunun  yeni bilgi ve teknolojileri öğrenmesini ve  bu konularda  kendilerini yetiştirmesini zorunlu kılmaktadır. Bilgi toplumunda kurumlar  artık çalışanlarında çok yönlü  ve ustalaşmış beceri sahibi olma, karmaşık kurum içi ve  kurum dışı ilişkileri kavrayabilme  yeterliliği ve etkili ekip  çalışmasına uyum yeteneği gibi özellikler aramaktadır.

Yarım asırlık tecrübesiyle 5 kıtada 80’den fazla ülkeye hizmet veren yerli üretim lideri Üzümcü,  bu gelişmelerin farkında olarak düzenlediği eğitim faaliyetleriyle kurumsal ve sektörel sorumluluklarını yerine getirmektedir.

Bu bağlamda Üzümcü; çalışanlarının mesleki ve kişisel gelişimine katkı sağlayacak, verimliliği arttıracak ve üst görevlere hazırlanmasına temel oluşturacak eğitim faaliyetleri düzenlemektedir.  Göreve yeni başlayan çalışanlara uyguladığı oryantasyon programı ile üretim ve satışı gerçekleştirilen ürünlerin kullanım alanları ve teknik özelliklerine yönelik teorik bilgiyle donatmakta, kullanıcının ihtiyaçlarını  karşılayacak şekilde   demonstrasyon  yapabilme becerisi kazandırmaktadır. Bu beceriler sağlık personelinin ihtiyaçlarını doğru kavrama ve en uygun çözümü sunma amacını taşımaktadır.

Üzümcü AŞ. yerli bir üretici olarak, akademik kuruluşlar ile yakın ve devamlılığı olacak şekilde işbirliği faaliyetlerini geliştirmeyi hedeflemiştir. Üniversitelerin biyomedikal mühendisliği bölümleriyle düzenlediği “Kurumsal ve Sektörel Paylaşım Günleri”, Hemşirelik fakülteleri ile farklı tarihlerde düzenlenen “Cerrahi Hemşireliğinde Güncel Yaklaşımlar” sempozyumları, Türkiye’de bir ilk olma özelliğine sahip 700 m2 büyüklüğünde ameliyathane konseptinde düzenlen showroom alanında ürünler üzerinde yapılan  workshop aktiviteleri,sponsor olduğu bir çok kongreler,  Üzümcü’nün eğitim konusundaki sosyal sorumluluk bilincini yansıtmaktadır.

Üzümcü Tıbbi Cihaz A.Ş.’nin “Hayat Boyu Öğrenme” ilkesine olan inancıyla yürüttüğü eğitim faaliyetleri  27 Kasım 2013’te TEGEP  Eğitim ve Gelişim Platformu Derneği  tarafından “3. Gelişen KOBİ Geliştiren KOBİ” yarışmasında 1.000 KOBİ arasında yapılan değerlendirmede birincilik ödülüne layık görülmüştür. Tüm Üzümcü ailesi bu ulvi ödülün haklı gururunu yaşamaktadır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here