Viko’dan çalışanlarına özel sağlık programı


VİKO, çalışanlarına yönelik gerçekleştirdiği örnek projelerine her geçen 
gün bir yenisini daha ekleyerek işveren markası anlamında da fark oluşturmaya devam ediyor.

Sektörünün inovatif ve lider kuruluşu VİKO, çalışanlarına yönelik gerçekleştirdiği örnek projelerine her geçen gün bir yenisini daha ekleyerek işveren markası anlamında da fark oluşturmaya devam ediyor. Geçtiğimiz aylarda “mutlu, motivasyonu yüksek, sağlıklı yaşam kültürünü benimsemiş çalışanlar” misyonu ile “Kurumsal Sağlık Projesi”ni hayata geçiren kuruluş, Medicalpark iş birliği ile gerçekleştirdiği program ile çalışanları üzerinde sağlıklı yaşam konusunda çok önemli bir farkındalık daha oluşturdu.

Diyetisyen desteği

Fitness merkezinden havuza, tenis kortundan futbol vevoleybol sahasına kadar birçok hizmeti üstelik tesisleri içerisinde çalışanlarının iş yaşamına dahil eden VİKO, çalışanları için hayata geçirdiği Kurumsal Sağlık Projesi ile çalışanlarının iş ve özel yaşamlarına bir fayda paketi sunuyor. VİKO, proje partneri Medicalpark iş birliği ile genetik riskler, sağlıklı beslenme, diyet ve hijyen konularındaki sunumların yer aldığı bir program gerçekleştirdi. Aynı zamanda VİKO Kurumsal Sağlık Projesi’nin diyet programı sürecinde de çalışanlara profesyonel destek sağlayan Dyt. Arzu Gökmen Yamanel, sağlıklı beslenme ve diyet konusundaki bilgilendirmelerin ardından diyet ve sağlıklı beslenme programına dahil olan çalışanların elde ettiği başarıyı katılımcılarla paylaştı. Gökmen’in paylaştığı sonuçlara göre 32 VİKO çalışanı, yaklaşık bir ayda toplam 120 kg vererek projeyi ne denli içselleştirdiklerini gösterdi. VİKO, projenin diyet programı süreci kapsamında risk grubunda yer alan çalışanlarına profesyonel diyetisyen desteği sağlıyor, talep eden çalışanlarına ise öğle yemeğinde özel diyet menüsü hizmeti sunuyor.

Genetik riskler

Program kapsamında en dikkat çeken sunumlardan birisi de Medicalpark Genetik Uzmanı Dr. Yaman Sağlam tarafından gerçekleştirildi. Sunumda yer alan ve artık genetik bilimindeki gelişmeler ile herhangi bir bulgu olmaksızın hastalıkların teşhis edilebildiğini aktaran önemli bilgiler VİKO çalışanlarından büyük ilgi topladı. Akdeniz anemisi hastalığında tedavi, bireysel koruyucu tıp ve hastalıklarda kişiye özgü tedavi süreçlerini genetik bilimindeki son gelişmeler ile paylaşan Sağlam, “VİKO çalışanlarının bu konuya gösterdiği ilgiden ve yöneltilen sorulardan ötürü büyük bir memnuniyet duydum. Özel bir kuruluşun bu detayda çalışanlarının sağlığını düşünmesi gerçekten çok etkileyici, VİKO sadece yaşamı değil, çalışanlarını da aydınlatıyor.” dedi. Kişisel bakım ve hijyen konulu son sunumun ardından söz alan VİKO İnsan Kaynakları Direktörü Gülay SELKİ “Sağlıklı olmak, insan mutluluğunun ilk önceliği. Yaşamdaki en önemli sorumluluğumuz kendimize olan sorumluğumuzdur ve bu sorumluluğu yerine getirmenin ilk şartı da sağlıklı yaşamaktır. Bunu sağlayamazsak, ne kendimize, ne sevdiklerimize, ne ülkemize, ne de topluma bir faydamız dokunamaz. Her alanda olduğu gibi sağlığımızın da sürdürülebilirliğini sağlamak, sağlıklı yaşamak gerçekten elimizde… Daha birkaç ay öncesinde ‘Sağlıklı Yaşam Elimizde’ sloganı ile çıktığımız bu kısa yolculukta elde ettiğimiz sonuçlar bugün bizleri çok mutlu etti. Bu sonuçlardan sağladığımız motivasyon ile çalışanlarımızı doğru ve dengeli beslenme, egzersiz, sigarayı bırakma ve daha birçok program ile desteklemeye devam edeceğiz.” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here