XIV. Ulusal Tıbbi Biyoloji ve Genetik Kongresi

Tıbbi Biyoloji ve Ge10665995_270352936421995_4279702341622068608_nnetik Derneği tarafından düzenlenen XIV. Ulusal Tıbbi Biyoloji ve Genetik Kongresi için dernek başkanının davet yazısı;

Değerli Meslektaşlarım,

XIV. Ulusal Tıbbi Biyoloji ve Genetik Kongresi 27 – 30 Ekim 2015 tarihleri arasında Fethiye Ölüdeniz Liberty Hotels Lykia World Resort’te düzenlenecektir. Uluslararası katılımla gerçekleştirilen kongremiz derneğimiz tarafından düzenlenen Tıbbi Biyoloji ve Genetik camiasının en önemli etkinliğidir.

Derneğimizin kuruluşundan bu yana düzenli olarak organize ettiğimiz kongremiz hem bilimsel hem sosyal açıdan doyurucu niteliklere sahip olarak sürmektedir. Derneğimizin düzenlediği ulusal kongremiz 600’ ü aşkın üyesiyle hem sunulan bildiriler hem de katılımcı sayısı bakımından sürekli artan bir grafik çizmektedir.

Biyoinformatik ‘omik’ veri analiz yöntemleri ve kişisel tıp uygulması başlıklı kursumuz yine kongre açılış günü öncesi 26 Ekim 2015 tarihinde düzenlenecektir.

Kongrelerimize geniş bir öğrenci katılımı olduğu dikkate alınarak 14’ üncü kongremizde de gelenekselleşen  25 katılımcımıza kayıt ve ulaşım burslarımız derneğimiz yönetiminin almış olduğu karar doğrultusunda uygulanacaktır.

Her zaman olduğu gibi 14’ üncü kongremizde de camiamızın kurucu isimlerinden olan   Prof. Dr. Altan Günalp ödülünün yanısıra serbest bildiri ve poster ödülleri de verilecektir.

Uzun yıllardır sürmekte olan yine Tıbbi Biyoloji ve Genetik alanında tartışılan ve sıkıntı oluşturan konuların da geniş katılımlı olarak tartışma imkanının olacağı kongremizde gelenekselleşen 29 Ekim Cumhuriyet balosunu da siz değerli meslektaşlarımızla birlikte yaşayacağız.

Bu vesile ile sizleri kongremize davet etmekten onur duyar, bilimsel ve sosyal açıdan doyurucu bir program geçireceğimiz 27- 30 Ekim 2015 tarihleri arasında Ölüdeniz Fethiye’de buluşmayı dilerim.

Saygılarımla,

Prof. Dr. Turgut Ulutin
Tıbbi Biyoloji ve Genetik Derneği Başkanı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here