Yeni Çağın Tedavi Yöntemi Homeopati Bilim Dünyasını Bir Araya Getiriyor!


Homeopati derneği tarafından düzenlenen 2.Uluslararası Homeopati Konferansı 11-13 Nisan 2014 tarihleri arasında Ankara’da gerçekleşiyor.

Günlük hayatta anlamı çok bilinmeyen Homeapoti, modern tıbbın üzerine eğildiği alternatif tedavi yöntemlerinin başında geliyor. Günümüzde, Dünya Sağlık Örgütü’nce de tanınan dünyada batı tıbbından sonra en fazla sayıda hastaya ulaşan en yaygın alternatif sağlık sistemi olan Homeopati, modern batı tıbbının aksine her hastaya kişiye özgü tedavi uygulayan, onu “hastalık yolculuğu”nda yaşama dair daha bilgili, daha bütüncül çıkarmayı hedefleyen bir bilim dalı olarak kabul görüyor.

2007 tarihinde kurulan ve 7 yıldır homeopatinin yaygınlaşması ve bu alternatif/tamamlayici tedavi hizmetinden daha fazla insanın faydalanması için çaba harcayan Homeopati Derneği; bu yıl ikincisini düzenlediği Homeopati Konferasının konusunu hekim ve eczacıları, özellikle üretim ve eğitim konularında daha fazla bilgi sahibi yapmayı amacından yola çıkarak “Homeopatide Altın Standart: Üretim ve Eğitim” olarak belirledi. Hacettepe Üniversitesi Eczacılık Fakültesinin ortak katkılarıyla düzenlenecek konferans 11-13 Nisan tarihlerinde gerçekleşecek. Üç gün sürecek etkinliğe yurtdışından Homeopati ile ilgilenen çok değerli bilim adamları konuşmacı olarak katılacak.

Yaklaşık 15 yıldır yurt dışında alternatif tıp ve enerji tedavileri konusunda çeşitli eğitimler alan ve kanser hastalarıyla yürüttüğü gönüllü çalışmalarla tanınan Homeopati Derneği Başkanı Günnur Başar bu yıl ikincisini düzenledikleri Homeopati Konferansı ile ilgili olarak; “ Homeopati Dünya Sağlık Örgütü tarafından da tanınan,  doğal maddeleri kullanan, bütünsel, yan etkisiz ve ucuz bir tedavi yöntemidir. Bu özellikleri onu dünyanın en yaygın alternatif tıp tedavisi yapmaktadır” dedi. Başar; Avrupa, Amerika, Asya ve Afrika’da yaygın şekilde kullanılan bilim dalının, birçok ülkede tıp fakültelerinde de okutulduğunu belirterek, Sağlık Bakanlığının da da Türkiye’de hastaların bu tedaviden yararlanmasını sağlamak amacıyla, yurtdışındaki uygulamaları örnek alarak, homeopati eğitimlerini düzenlemek ve ilaçların üretimini sağlamak amacıyla önemli adımlar attığını belirtti.

Bilim dünyasından çok sayıda bilim insanını bir araya getirmeye hazırlanan konferansın yabancı konukları arasında dünyada Homeopati alanında yaptıkları çalışmalarla tanınan Dr. Vangelis Zaferiou, Dr. Ajit Kulkarni, Dr. Dora Patchova ve Dr. Nandita Shah’da yer alıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here