Yeni Roche Gazyva Folliküler Lenfoma hastalarına umut oluyor

Dünyanın en büyük biyoteknoloji şirketlerinden Roche, folliküler lenfoma tedavisinde standart olarak kabul edilen, MabThera/Rituxan bazlı tedaviye kıyasla daha üstün performans gösteren ilk ve tek FAZ III çalışmasının verilerini açıkladı. Pivotal FAZ III GALLIUM çalışmasına göre, Gazyva, standart tedaviye kıyasla Folliküler Lenfomanın kötüleşme veya ölüm riskini yüzde 34 oranında azaltıyor.

Araştırma hakkında konuşan Roche Medikal Direktörü ve Global Ürün Geliştirme Başkanı Dr. Sandra Horning; “Hodgkin dışı lenfomanın yavaş ilerleyen en yaygın formu olan Folliküler Lenfoma, remisyon ve hastalık progresyonu döngüleri ile karakterize olan ve her nüksettiğinde tedavi edilmesi zorlaşan, tamamen kür sağlanamayan bir kan kanseridir. Gazyva bazlı tedaviye ilişkin yapılan bu çalışma, daha önce tedavi edilmemiş Folliküler Lenfomanın geçerli standart tedavisi olan MabThera/Rituxan bazlı tedaviye kıyasla daha üstün progresyonsuz sağ kalım gösteren, şimdiye kadarki ilk ve tek Faz III çalışmadır.” diye belirtti.

GALLIUM çalışmasının sonuçları, 4 Aralık Pazar günü San Diego’daki Amerikan Hematoloji Derneği’nin (ASH) 58. Yıllık toplantısı kapsamında düzenlenen bilimsel oturumda bilim insanlarıyla paylaşıldı.

#YeniRoche #Roche #GazyvaFollikülerLenfoma #hasta #umutoluyor #umut #manşet

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here