Yerli sağlık turizmi platformuna 500 bin dolar yatırım


Yerli sağlık turizmi platformuna 500 bin dolar yatırım! Yurt dışından gelen hastalar ile Türkiye’deki sağlık kuruluşlarını buluşturan estetik odaklı sağlık turizmi pazarı New Me, Keiretsu Forum Türkiye’nin de yer aldığı turda 500 bin dolarlık yatırım aldı.

New Me, Türkiye başta olmak üzere sağlık turizmi gelişmiş olan ülkelerde; sağlık turistleri ile sağlık kurumlarını bir araya getiren önder pazaryeri olmayı planlıyor.

New Me Kurucusu Ahmet Fırat, Türkiye’de alanlarında lider ve tek durumda olduklarının altını çizerek, New Me üzerinden kullanıcılar; Tedavi ve sağlık kurumları hakkında diledikleri tarafsız bilgiyi alabilir, Tedavi ödemelerini online olarak gerçekleştirebilir, transfer-konaklama gibi tüm ihtiyaçlarını karşılayabilir; Doktorlar ile video konsültasyon gerçekleştirebilecekleri gibi sağlık danışmanları eşliğinde süreçlerine destek alabileceklerini belirtti.

Mevcut çözümlerden ayrıştığımız en önemli noktalar da bir pazar yeri modeli olarak; tarafsızlık, şeffaflık, bol seçenek, otel-transfer-refakatçi hizmeti, komplikasyon sigortası, finansman desteği gibi 3. parti hizmetlerin yanı sıra online ödeme, artırılmış gerçeklik, yapay zekâ vb. gibi teknolojik çözümlerdir.

Gelir modellerinin; sağlık kurumları (hastane, klinik, acenteler) ve 3. parti kuruluşlar (otel, transfer, refakatçi hizmeti vb) üzerinden komisyon ve reklam bazlı abonelik, markalar ile de reklam modeli olduğunu da sözlerine ekleyen Fırat, “Aylık GMV büyüme hızımız dolar bazında %50’nin üzerinde ve yabancı hasta trafiğimizde sağladığımız aylık büyüme hızımız ise şimdiden %30. Keiretsu Forum Türkiye’nin de bulunduğu turda 500 bin dolar yatırım aldık. Bu yatırımla hedefimiz; 3 yıl içerisinde Türkiye’deki sağlık turizmi pastasından en az %5 pay alarak Türkiye’de liderliğimizi pekiştirmek. Ayrıca dünyadaki sağlık turizmi pazar yerleri arasında ilk 5’te yer almak.” şeklinde konuştu.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here