11. Uluslararası “Hasta Hakları ve Çalışan Güvenliği Kongresi” yeni tarihinde, yeni normalleşme çerçevesinde Antalya’da…

0
91
28 – 31 Ekim 2020 tarihleri arasında Antalya’ da Dünyada sadece ülkemizde düzenlenen 11. Uluslararası Hasta Hakları ve Çalışan Güvenliği Kongresi, Hasta ve Hasta Yakınları Hakları Araştırma Geliştirme Derneği (HAKSAD) ve Sağlık Akademisyenleri Derneği (SAD) katkılarıyla “Günümüzde Hasta Hakları, Çalışan Güvenliği ve Etkin İletişim Yolları” ana temasıyla düzenlenecektir.

 

Hasta hakları ve Çalışan Güvenliğinin bir arada tartışılacağı, daha iyi bir sağlık ortamı için hasta ve sağlık hizmetlerinde çalışan personelin güvenliği noktasında birlikte ortak değerlendirilerek sahip çıkılması gereken önemli iki kavram ve Pandemi sürecindeki tecrübeler; “Günümüzde Hasta Hakları, Çalışan Güvenliği ve Etkin İletişim Yolları” ana temasıyla geniş bir yelpazede Dünyadan ve Türkiye’ den önemli Bilim İnsanlarının katılımıyla ele alınacaktır. Pandemi nedeniyle ertelenen Kongre, 28-31 Ekim 2020 tarihlerinde gerçekleştirilecektir.

Covid Kapsamında Güvenli Turizm Sertifikası almış olan Sherwood Kemer Otel toplantı salonlarında kişiler arası mesafe, ateş ölçüm, salon yerleşimi, oturma düzeneği, sterilizasyon, temassız kayıt işlemleri ve diğer tüm hazırlıklar yapılmıştır.

Kongre süresince; sunum, çalıştay, workshoplar, online yabancı konukların katılımları, akademik kurslar, sözlü ve poster bildirileri sayesinde katılımcılar, kullanıcı, hizmet sunucu ve hizmetleri finanse eden organizasyonların işbirliği ile; Hasta İle Etkili İletişim Kurma Teknikleri, Hasta Bilinçlendirilmesi,   Hasta Eğitiminin Hasta Hakları Konusunda Hastaları Bilinçlendirmedeki Önemi, Sağlık Okuryazarlığı ve Hasta Hakları, Çalışan Sağlığı, Sağlık Kuruluşlarında Sağlık Çalışanları Riskleri, Mobbing, Sağlık Çalışanına Şiddet, Çalışan Güvenliği, Hasta Hakları ve Sağlık Çalışanı Sorumluluğu-Hukuksal Boyutu, Hekim ve Diğer Sağlık Personelinin Hakları, Tıbbi Hatalar, Malpraktis ve Hekim ve Kurumsal Sorumluluk, Aydınlatılmış Onam, Hukuki ve Bilimsel Önemi, Sağlık Bakımının Gizliliği ve Mahremiyeti, Özel Hasta Grupları ve Hasta Hakları gibi bir çok konu başlıklarında çalışmalarını değerli katılımcılarla paylaşılacaktır.

HAKSAD, tüm sağlık çalışanlarını ve sunucularını, bu yıl 28 Ekim 2020 Çarşamba günü 11. Kez düzenleyeceği Uluslararası Hasta Hakları ve Çalışan Güvenliği Kongresine aktif olarak katılmaya, düşünce ve fikirlerini ülkemizden ve dünyanın değişik yerlerinden online olarak katılım sağlayacak diğer sağlık çalışanları, yöneticiler, birim çalışanları ve akademisyenlerle paylaşmaya davet ediyor.

 

Detay Bilgi ve Kayıt için :  www.hastahaklarikongresi.org

 

 

 

#HAKSAD #SAD #HastaHaklarıKongresi

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here