14. Mustafa Nevzat Eczacılık Ödülü Sahibini Bekliyor


Gerçekleştirdiği çalışmalar ile Türk ilaç endüstrisinin gelişiminde 90 yıldır öncü rol üstlenen Mustafa Nevzat İlaç’ın, bu yıl 14’ncüsünü düzenleyeceği “Eczacılık Ödülü” için başvurular başladı.

Türk ilaç endüstrisinin gelişiminde öncü rol üstlenen, insan sağlığının yanı sıra tüm faaliyetlerinde yenilikçi çalışmaları destekleyen Mustafa Nevzat İlaç’ın, 1989’dan bu yana her iki yılda bir verdiği “Eczacılık Ödülü” başvuruları başladı. Bu yıl 14’ncüsü verilecek olan ödül için Türkiye’deki tüm eczacılık fakültelerinden genç eczacılar, 2012 ve 2013 yıllarında üniversitelerince kabul edilen doktora tezleri ile en son 4 Nisan 2014’e kadar başvurabilecekler. 6 Mayıs 2014’te gerçekleşecek tez değerlendirme toplantısının ardından Mayıs ayı sonunda  İstanbul’da düzenlenecek törenle ödül sahibine verilecek. “14. Mustafa Nevzat Eczacılık Ödülü”, birinci seçilen tez sahibinin adına düzenlenmiş gümüş plaket ile 17. 500 TL’ den oluşuyor.

“Alanında Türkiye’nin ilk ve en prestijli ödülü”

Mustafa Nevzat İlaç’ın yenilikçiliğe ve araştırmacılığa verdiği önemle başlattığı “Eczacılık Ödülü”, eczacılık alanının gelişmesine sağladığı destek kadar, araştırmacılara kariyerleri için bir fırsat sunması açısından da önem taşıyor. Mustafa Nevzat İlaç’ın 90 yıllık yolculuğunda yeniliklerin öncüsü olarak Türkiye ve bölge ülkelerde çalışmalarını sürdürdüğünü söyleyen Mustafa Nevzat İlaç Genel Müdürü Levent Selamoğlu, “Kuşağında fark oluşturan bir kuruluş olarak, sağlık için bilimin yolunda kendimizi sürekli yeniliyor, genç eczacıların kariyerlerini geliştirmesi yönünde de destekleyici faaliyetlerimize devam ediyoruz. Öncelikli görevimiz Türkiye’nin Ar-Ge uygulamalarının gelişmesi. Bu alanda ilki 1989 yılında yapılan Türkiye’nin ilk ve en prestijli ödülü olan ‘Eczacılık Ödülü’nün, Mustafa Nevzat İlaç olarak vizyonumuzu genişletebileceğimiz ve alanımıza olan katkıyı artıracağımız bir hal almasından oldukça gurur duyuyoruz. Etkinliğimiz, üniversiteler ve ilaç endüstrisi arasında işbirliği ve yakınlaşmayı destekliyor. Türkiye’de eczacılığın gelişmesine katkıda bulunacağına inandığımız araştırmaları desteklemekten mutluluk duyuyoruz” dedi

90. Yıl Özel Ödülü de verilecek

Mustafa Nevzat İlaç’ın kuruluşunun 90. yılı nedeniyle bu yıl ayrıca “90. Yıl Özel Ödülü”nün verileceğini söyleyen Selamoğlu sözlerini şöyle sürdürdü; “Mustafa Nevzat İlaç olarak tüm dünyada hastaların daha sağlıklı ve kaliteli bir yaşam sürdürmelerini sağlayacak, etkin, emniyetli, hasta uyumunu sağlayan, inovasyon odaklı çalışmalarımızı sürdürüp, inovatif ekonomik ürünler geliştirerek insan sağlığının hizmetine sunmayı amaçlıyoruz. 1989’dan itibaren başlattığımız ‘Eczacılık Ödülü’, bu yönde önemli bir işlev gördüğü gibi alanındaki araştırmaları da teşvik eden yapısıyla, kurucumuz Prof. Mustafa Nevzat Pısak’ın anısını yaşattığımız çok değerli bir organizasyon.”

“90. Yıl Özel Ödülü”, tez sahibinin adına düzenlenmiş gümüş plaket ile 10.000 TL’den oluşuyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here