2012 TKD-Servier Bilimsel Yayın Ödülleri sahiplerini buldu


Servier İlaç ve Türk Kardiyoloji Derneği’nin işbirliği ile hayata geçen “TKD- Servier Bilimsel Yayın Ödülleri” nin bu yılki sahipleri açıklandı.

Hipertansiyon, Koroner Arter Hastalığı ve Kalp Yetmezliği alanlarındaki inovatif ürünleri ile kardiyoloji alanında önde gelen ilaç firmalarından biri olan Servier İlaç, geçtiğimiz 26 yıl boyunca klinik araştırmalarla ve mezuniyet sonrası eğitim programlarıyla Türkiye’de kardiyoloji camiasına katkılarını sürdürüyor.

Bilimsel araştırmaların sürekli destekçisi olan Servier İlaç, bu amaç doğrultusunda Türk Kardiyoloji Derneği ile birlikte başlattığı TKD –Servier Bilimsel Yayın Ödülleri ile bu alandaki başarılı bilimsel araştırmalara ve araştırmacılara destek oluyor.

Prof. Dr. Çetin Erol, Prof. Dr. Kamil Adalet, Prof. Dr. Ali Aydınlar, Prof. Dr. Murat Ersanlı, Prof. Dr. Şule Karakelleoğlu, Prof. Dr. Mahmut Şahin ve Prof. Dr. Lale Tokgözoğlu’ndan oluşan Bilimsel Değerlendirme Kurulu tarafından değerlendirilen başvurular sonucunda 2012 ‘’TKD- Servier Bilimsel Yayın Ödülleri” yeni sahiplerini buldu.

11-14 Ekim 2012 tarihleri arasında düzenlenen 28.Ulusal Kardiyoloji Kongresi’nde açıklanan TKD-Servier Bilimsel Yayın Ödülleri’nde birincilik ödülü Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Kardiyoloji Ana Bilim Dalı’ndan Dr. Uğur Canpolat’ın oldu.

Canpolat, ‘’Cardiovascular Risk and coronary atherosclerotic plaques detected by multidetector computed tomography: Framingham and SCORE risk models underestimate   coronary atherosclerosis in the symptomatic low-risk Turkish population ‘’ (Coron Artery Dis 2012; 23:195-200) başlıklı makalesiyle ödüle değer bulundu.

İkincilik ödülü Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Kardiyoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mehmet Güngör Kaya’ya verildi. Kaya, ‘Relation of Left Atrial Spontaneous Echocardiographic Contrast in Patients With Mitral Stenosis to Inflammatory Markers (Am J Cardiol 2012;109:851-855)’ başlıklı çalışmasıyla Türk Kardiyoloji Derneği Seçici Kurulu tarafından ‘2012 TKD-Servier Bilimsel Yayın Ödülü İkinciliğine layık görüldü.

Üçüncülük ödülü ise Erzurum Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi Kardiyoloji Ana Bilim Dalı’ndan Dr. Enbiya Aksakal’a ‘’The role of oxidative stress in diabetic cardiomyopathy: an experimental study  (European Review for Medical and Pharmacological Sciences 2011,11:1241-1246) çalışmasıyla verildi.

Bilimsel komite tarafından ödüle layık görülen makaleler;

-En iyi yayın ödülü; 6.000 TL

-En iyi ikinci yayın ödülü; 3.000 TL

-En iyi üçüncü yayın ödülü; 1.500 TL olmak üzere ödüllendirildi.

 

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here