Yeryüzü Doktorları’ndan Kurban’a farklı bir bakış!


Yeryüzü Doktorları, Afrika 2012 Kurban Organizasyonunu tanıtmak adına, belgesel ve animasyon çalışmalarıyla dikkat çeken Fransız-Türk asıllı Jordana Maurer’in çalışması ile sıra dışı bir animasyon tanıtım filmine imza attı.

Yeryüzü Doktorları, 2012 Kurban Organizasyonunda, Afrika’da daha fazla aileye yardım ulaştırabilmek için, Fransız-Türk asıllı Jordana Maurer’in çalışmasıyla Kurban’ın animasyonunu yaptı. Ortaya seyretmesi keyifli ve Kurban’ın sağlık ve yardımlaşmaya yönelik önemine dikkat çeken bir çalışma çıktı.

Açlık çeken bölgelere tıbbi desteğin sürdürülmesi çerçevesinde daha da anlam kazanan Yeryüzü Doktorları’nın “Kurban Organizasyonu” ile ilgili hazırlanan tanıtım filmi birçok sosyal paylaşım sitesinde yayınlanmaya başladı. Filmde kurbanın paylaşma, kardeşlik ve barış mesajlarıyla beraber bu bölgelerde yaşayan insanların ve özellikle çocukların beslenme yetersizliğine duyulan hassasiyet de gözler önüne seriliyor.

Kurulduğu günden bu yana dünyanın birçok bölgesine gönüllü sağlık hizmeti götüren Yeryüzü Doktorları, bu yıl “Afrika Yoksullukla Mücadele Programı” çerçevesinde Afrika’nın açlıktan ve kuraklıktan en çok etkilenen bölgelerine yönelik “Kurban Organizasyonu” gerçekleştiriyor. 4 ülkede 50’den fazla bölgede gerçekleştirilecek olan Afrika 2012 Kurban Organizasyonu Yeryüzü Doktorları’nın gözetiminde icra edilecek.

Yeryüzü Doktorları, geçen yıl da Afrika-2011 Kurban Organizasyonu ile Somali’de 5053, Kenya’da 1582, Kongo’da 2884, Gana’da 1001, Nijerde’de 1001 hisse olmak üzere toplam 11.521 hisse kurban ihtiyaç sahiplerine ulaştırmıştı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here