5 Yıldızlı Otel Konforundaki 350 Yataklı Hastane Hizmete Girdi


2011 yılında başlanan 350 yataklı Devlet Hastanesi hastakabulüne başladı

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde yapımı tamamlanan 350 yataklı devlet hastanesi hizmete başladı. Kdz. Ereğli ilçesinde yapımına 2011 yılında başlanan 350 yataklı Devlet Hastanesi hasta kabulüne başladı. Tek kişilik odalarda, televizyon, buzdolabı, tuvalet ve banyosu ile 5 yıldızlı otel konforunda inşa edilen hastane yaklaşık 60 milyon TL’ye maloldu. Hastanenin hizmete girmesi nedeniyle incelemelerde bulunan Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Opr. Dr. Hüseyin Uysal ile Başhekim Opr. Dr. Muharrem Erdem, 250 bin nüfusa hitap edecek hastanede daha kaliteli sağlık hizmeti verileceğini söylediler.

Başkan Uysal: “Mükemmel”

Hastanenin çok mükemmel olduğunu ifade eden Belediye Başkanı Opr. Dr. Uysal, şöyle konuştu: “Mükemmel olmuş. Kuranlardan, destek verenlerden, hizmeti geçenlerden Allah razı olsun. Allah amel defterlerini açık etsin. Başhekimi de tebrik ederim” Uysal, hastanenin yol sorununun da halledileceğini, milletvekili Prof. Dr. Ercan Candan’ın Karayolları’ndan konuyu takip ettiğini dile getirdi. Yeni hastanenin Ereğli’nin bir rüyası ve hülyası olduğunu vurgulayan hastane başhekimi Opr. Dr. Muharrem Erdem de, Pazar günü itibariyle eski binadan yeni binaya tüm taşınma işlemini tamamlayarak hizmete başladıklarını söyledi.

Yeni hastane teknolojiyle donatıldı

Acil ve poliklinik hizmetlerinin başladığını belirten Erdem, sözlerini şöyle sürdürdü: “Hizmetlerimiz sanki eski binadaymışız gibi devam ediyor. Burada 350 yatakla hizmet vereceğiz. 350 yatağın 59’u yoğun bakımda, 25’i acildeki müşahede odamızda var. Tüm odalarımızda tuvalet, banyo, televizyon, buzdolabı mevcut. 111 tek, 91 çift kişilik odamız var. Tıbbi teknoloji ve mefruşatını yeniledik. Tıbbi cihazlarımız eski hastanede her gün yenileniyordu. Burada üzerine daha ilaveler yapıldı. En son 2 hekimimiz göreve başladı. Birisi kadın doğumcu, diğeri kardiyoloji uzmanı. Pratisyen hekimlerde görevlerine başladı. Hekim takviyesi de devam etmekte.

Teknolojik yatırımlarımız devam edecek.

Günün koşulları neyi gerektiriyorsa tıbbi yatırım açısından hepsi burada gerçekleştirilecek. Ereğli ve Alaplı olarak 220 bin nüfusa hitap ediyoruz. Ama biz Kozlu, Akçakoca, Düzce ve Zonguldak’tan hasta bekliyoruz. İnşaat olarak maliyet 50 milyon TL’ye yaklaştı, tıbbi cihaz olarak ta içerisine yaklaşık bir 10 milyon TL harcama gerçekleşti. Hastanenin toplam maliyeti 59-60 milyon TL civarında.”


Yol sorununa belediyeden geçici çözüm

Başkan Uysal ile başhekim Erdem, odaları tek tek ziyaret ederek, hastalara geçmiş olsun dileklerini sundu. Hastane yeni açılmasına rağmen ilk gün bin üzerinde hastanın tedavi için geldiği öğrenildi. Hastaneye ulaşımı sağlayan yolların bir an önce yapılması istenirken, Ereğli Belediyesi geçici bağlantı yolları ile ulaşım sorununu çözmeye çalıştı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here