Abdi İbrahim Sağlık Ürünleri Uluslararası Arenada Emin Adımlarla İlerliyor…

2003 yılından bu yana Türk ilaç sektöründeki liderliğini sürdüren Abdi İbrahim, yeni yatırım stratejileri kapsamında giriş yaptığı Sağlık Ürünleri kategorisindeki ürünleriyle dünya pazarlarına giriyor.

Abdi İbrahim’in Sağlık Ürünleri kategorisinde dünyaya açılan ilk markası olan burun bakım sağlığı ürünü  Bruno, Türkiye’den sonra küresel arenada da ülkemizi gururlandıran ‘’Nicholas Hall’’ ödüllerini kazandı.

Abdi İbrahim’in Sağlık Ürünleri Kategorisindeki Uluslararası Markası: Bruno 

Yeni yatırım stratejileri kapsamında, Sağlık  Ürünleri kategorisine giriş yapan Türk İlaç sektörünün  öncü ve lider şirketi Abdi İbrahim, Bruno markası altında sunduğu burun bakım sağlığı ürünleri ile global arenada da büyümeye devam ediyor.

Sağlık ürünleri kategorisini hayata geçirdiği ilk günden bu yana, bir dünya markası oluşturma çabası  içinde olacağını belirten Abdi İbrahim, bir yıl gibi kısa bir süre bu hedefini gerçekleştirdi.

Abdi İbrahim’in Sağlık ürünleri kategorisinde oluşturduğu % 100 ilk Türk markası olan Bruno, Balkanlar ve Kuzey Afrika’da birden çok ülkede satışa sunuluyor. Türkiye’de uyguladığı reklam ve iletişim faaliyetlerini uluslararası pazarlarda da sürdürecek olan Bruno, Abdi İbrahim’in yurtdışında adını temsil edecek marka olma ünvanını da kazandı.

Abdi İbrahim Satış ve Pazarlama Genel Müdürü  Dr. Cüneyt Gedikli;  “Bir asırlık geçmişi olan bir şirket olarak, kendi yarattığımız markalar ile kısa sürede uluslararası arenada satış ve marka konumlama başarımızdan dolayı mutluyuz. Şimdi hedefimiz bu ülkelerin sayısını artırırken, YOUPLUS ve a.i.d gibi Abdi İbrahim’in diğer markalarını da uluslararası pazarlarda tüketicilerle buluşturmak’’ dedi.

Bruno’ya pazarlama dünyasının Oscar’ı sayılan Effie ödülü!

Abdi İbrahim’in 2021 Vizyonu doğrultusunda önemli bir adım atarak girdiği sağlık ürünleri kategorisindeki bu başarıyı  Bruno markasının Türkiye’de ve dünyada kazandığı ödüller takip etti.  Bruno, geçtiğimiz ay Reklamcılar Derneği ve Reklamverenler Derneği’nin Effie Worldwide Inc. işbirliğiyle düzenlediği ve pazarlama dünyasının Oscar’ı sayılan Effie Ödülü ile ödüllendirildi.

Bruno’ya 2 ödül de yurtdışından geldi!

Türkiye’de kazandığı ödüllere, yurtdışında OTC dünyasının en prestijli ödülleri olan Worldwide Marketing Award ve Creative Award’ü ekledi.

Abdi İbrahim’in sağlık ürünleri kategorisindeki ilk ürünü Bruno, kazandığı ödüllerle de fark yaratıyor. OTC pazarında trendleri belirleyen ve büyük şirketlere sunduğu datalarla stratejilerine yön veren dünyanın prestijli kuruluşlarından Nicholas Hall’un, her yıl dünya OTC otoritelerinin (OTC şirketleri, akademisyenler, pazarlama guruları) oyları ile seçtiği Nicholas Hall Awards’da yarışarak iki büyük ödülün sahibi olan Bruno, dünyanın en prestijli ödülleri arasındaki Worldwide Marketing Award ve Creative Award’ü aynı anda kazanan ilk Türk şirketi oldu.

Nicholas Hall & Company CEO’su ve Başkanı Nicholas Hall, ödülle ilgili şunları söyledi: “Bu seneki ödülleri alan kuruluşlar, yenilikçi pazarlama anlayışının ve yaratıcılığın, çok uluslu ve geleneksel piyasalar ile sınırlı olmadığını kanıtlamaya devam etti. Bruno’nun kazandığı bu ödül, 20 yıldır başvuru yapan Türkiye’nin aldığı ilk ödül olma özelliğini taşıyor. Aynı zamanda Abdi İbrahim, Bruno markası ile aynı anda iki ödül kazanan ilk şirket olma başarısını da göstermiş oldu.”

Bruno’nun 2012 yılında büyük ses getiren, “O Burun Tıkanacak Arkadaş” sloganıyla çıkan kampanyası, burunlarının tıkalı olduğu uykusuz gecelerde anneleri başlarından ayrılmayan bir grup isyankar bebeğin, Bruno sayesinde tüm gece uyumaları ve annelerinin yanlarından ayrılmasına gösterdiği tepkiyi konu alıyordu.

Ipsos KMG AdWatch verilerine göre belirlenen ve Mediacat tarafından yayınlanan 2012’nin en çok hatırlanan ve beğenilen reklamları sıralamasında Bruno Bebek Serum Fizyolojik reklamı tüm kategorilerde üst sıralarda yer aldı.

Güzel Sanatlar Saatchi&Saatchi’nin yarattığı  reklam filmi; 2012’nin en çok konuşulan reklamı olarak birinci sırada yer alırken, en beğenilen üçüncü ve en çok hatırlanan dördüncü reklamı  oldu.Burun sağlığı denilince akla gelen ilk marka olmayı hedefleyen Abdi İbrahim Sağlık Ürünleri markası   Bruno’nun, 360 derece planlanan iletişim faaliyetleriyle televizyon, radyo ve sosyal medya gibi kitle iletişim mecralarıyla eş zamanlı olarak satış noktası aktiviteleri gerçekleştirilerek tüketici nezdinde burun sağlığı konusunda bilinç yaratılması amaçlandı.

 Abdi İbrahim ‘’Herkesin Biraz Desteğe İhtiyacı Vardır” dedi, YOUPLUS’ı oluşturdu…

2012 senesinde Abdi İbrahim, “Herkesin Biraz Desteğe İhtiyacı Vardır” mottosuyla sağlık ürünleri kategorisine, artı değer katılmış ürünler olarak YOUPLUS destek ürünlerini de ekledi.

YOUPLUS; Türk insanının destek ürünleri algısı ve kullanım alışkanlıklarını tespit etmek üzere bağımsız bir araştırma şirketi aracılığıyla İstanbul, İzmir ve Ankara’da olmak üzere, 25 yaş üstü kadın ve erkeklerden oluşan 1.200 kişi üzerinde pazar araştırması gerçekleştirdi.

Yapılan ölçümleme sonuçlara göre; son bir 1 yıl içerisinde, destek ürünleri kullanan kişilerin oranı %47 olarak ölçümlendi. Destek ürünleri kullanmayan %53’lük kesimin ise gelecekte ürünü kullanma potansiyelleri ise %22 olarak ölçümlendi. Destek ürünlerine yönelme nedeni olarak da “günümüzde zorlaşan yaşam şartlarına daha rahat ayak uydurabilmek” şeklinde ön plana çıktı.

Araştırma ayrıca destek ürünü kullanan kişilerin %93’ünün fiziksel yorgunluk ve halsizlik, %89’unun enerji ihtiyacı hissetme, %88’inin hastalıklardan korunma, %86’sının stres ve zihinsel yorgunluk gibi durumlarda destek ürünlerini kullandığı ortaya koydu.

YOUPLUS, Türkiye pazarında Vitamin, Mineral, Omega-3 ve Gıda takviyeleri gruplarını içeren destek ürünleri alanında geniş bir ürün portföyüne sahip. Vitamin grubunda 3 farklı formül ile 5 ürün, Mineral grubunda 1 ürün, Omega-3 grubunda 2 ürün, Gıda takviyeleri grubunda ise 3 farklı formül ile 5 ürünü bünyesinde barındıran YOUPLUS markası altında toplam da 13 destek ürünü bulunuyor.YOUPLUS, özel içerik kombinasyonları ile farklılaşırken, geniş ürün portföyü ile de ihtiyaçları karşılıyor.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here