Abdi İbrahim’den Gebelik Uygulaması

1
8230

Abdi İbrahim, ‘Gebelik Uygulaması’nı hayata geçirdi

Akıllı telefonlara indirilebilen bu aplikasyonla sağlık profesyonelleri, hamilelerle ilgili tahmini doğum tarihi ve fetüsle ilgili gelişim bilgilerine rahatlıkla ulaşabiliyor. ‘Gebelik Uygulaması’ hizmete sunulduğu Mart ayından bu yana büyük ilgi gördü ve 8 binden fazla sağlık profesyoneli tarafından telefonlara indirildi.

Mart ayında Abdi İbrahim tarafından  hayata geçirilen, doktor ve hemşirelerin başta gebelik çarkı olmak üzere günlük pratiklerinde sıklıkla başvurdukları cetvelleri içeren ‘Gebelik Uygulaması’nda ‘Fetüs Gelişim İndeksi’, ‘Literatür Talep Formu’ ve ‘Uygulamayı Paylaş’ bölümleri de bulunuyor. Aplikasyon, App Store ve Google Play’den ‘gebelik’ veya ‘Abdi İbrahim’ yazarak aratılıp indirilebiliyor.

Doktor ve hemşireler, her hastanın son adet tarihini girerek tahmini doğum tarihi, fetüs boy ve kilo bilgilerine ulaşabiliyorlar. Ayrıca son adet tarihini bilmeyip elinde sadece ultrason sonucu olan hastalar için ‘Gebelik Haftası Hesaplama’ bölümü de bulunuyor. Bu özellik ile hastanın ultrason raporundaki bilgiler sayesinde gebelik haftası ve günü hesaplanabiliyor.

Gebelik çarkı, özellikle kadın hastalıkları ve doğum hekimlerinin günlük pratiklerinde sürekli başvurdukları basılı bir malzemedir. Son adet tarihinden yola çıkarak tahmini doğum tarihini hesaplar. Bu çarkın saklanması ve taşınması çok pratik olmadığı için birçok sağlık çalışanı her zaman telefonlarından ulaşabilecekleri ‘Gebelik Uygulaması’nı telefonlarına yüklemeye ve aktif olarak kullanmaya başladı. Aplikasyon bugüne kadar 8 binin üzerinde telefona yüklendi.

#Gebelik #GebelikÇarkı #GebelikUygulaması #Efermag #FerrumFort #SonHaber #Manşet #MedikalTeknik #MedikalTeknikDergisi

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here