Acıbadem Mobil Sağlık ile İşyerinize Sağlık Gelsin


Acıbadem Mobil Sağlık; artık işyerinde diyetisyen hizmeti bile sağlayan Mobil Sağlık çözümlerini tanıtarak, yoğun çalışma performansının yol açtığı sağlık ihtiyaçlarına yönelik bireysel ve kurumsal çözümleri ile yöneticilerin ve IK sorumlularının dikkatini çekmeyi başardı.

Geleceğin sağlık sistemini şekillendiren, sağlık sektörüne yeni ve yenilikçi bir bakış açısı getiren Acıbadem Mobil Sağlık, kurumlara yönelik çözümleriyle, 13-14 Şubat tarihlerinde Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda düzenlenen İnsan Kaynakları Zirvesi’ne katıldı. Liderlerin, yöneticilerin ve insan kaynakları profesyonellerinin enerjiyi oluşturmak ve oluşturulan enerjinin performansa olan etkilerini konuşmak için toplandığı zirvede, Acıbadem Mobil Sağlık da işyerlerine yönelik, çalışan performansını arttırıcı Mobil Sağlık hizmetleri ile dikkat çekti.

Yoğun iş temposundan kaynaklanan hastalıklar, yorgunluk, stres, ergonomik bozukluklar, beslenme sorunları gibi iş hayatının en sık rastlanan sağlık problemlerine yönelik mobil çözümleri ile zirveye katılan Acıbadem Mobil Sağlık, “Ortak Sağlık Güvenlik Birimi”hizmetiile bir çok sağlık sorunu için hastaneye gitmeye gerek kalmadığını gösterdi. Acıbadem Mobil Sağlık, fuar alanına kurduğu standında gösterdiği Mobil Sağlık çözümleri ile çalışanların sağlığını sürekli kontrol altına tutabilen mobil sağlık hizmetlerinin, işyeri revirlerinden yapılan sevkleri azalttığını ve düzenli sağlık kontrolü altında olan çalışanların sağlık problemleri nedeni ile işe gelememe oranlarının düştüğüne de vurgu yaptı.

Uygulamalı Olarak Tanıtıldı

Kurumlara ve çalışanlara yönelik olarak verdiği; Acil Sağlık, İş’te Sağlık, Teletıp (Uzaktan Kronik Hastalık Takibi), İş’te Check-up, İş’te Diyetisyen Hizmeti ve Medikal Koçluk gibi hayatı kolaylaştıran çözümlerini IK Zirvesi 13’te uygulamalı olarak tanıtan Acıbadem Mobil Sağlık, fuar alanını adeta bir işyerine dönüştürdü. Ayrıca fuarda Acıbadem Mobil Sağlık standına uğrayan katılımcılar, tansiyon, kolesterol ve vücut kitle endeksi gibi değerlerini sağlık uzmanlarına ölçtürerek merak ettiklerini de öğrenme şansını yakaladı.

Hizmetler Arasında Neler Var?

Acıbadem Mobil Sağlık, işyerlerine ve çalışanlara özel olarak, Check-up’ tan psikolojik danışmanlığa, ergonomi eğitimlerinden yerleşik sağlık birimlerine kadar sunduğu kapsamlı mobil sağlık hizmetleri ile çalışanların performansını artırmayı sağlıyor. Bunlardan bazı hizmetlerin kapsamları ise şöyle;

Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimi Hizmeti

Bu hizmetin amacı, işi sağlık olmayan kurumlara, çalışanlarının sağlığı ve çalışma ortamlarının güvenliği konusunda doğru ve etkin çözümler üretmektir. Bu kapsamda personel istihdamından, işyerinde eğitime kadar geniş bir yelpazede hizmet sunulabilmektedir. Laboratuvar ve görüntüleme, etkin kayıt ve takip sistemleri, uzaktan tıbbi verilerin takibi, kronik hastalık yönetimi ve acil sağlık hizmetleri ile kişinin kurum içerisinde çalışırken de ayağına kadar götürülen bu hizmetlerle, daha sağlıklı yaşaması amaçlanmaktadır. Hizmetin tamamının yerinde alınıyor olması, işgücü kaybının en aza indirilmesini sağlamaktadır. Sistemin barındırdığı etkin sevk ve takip zinciri sayesinde, kurumların ödedikleri hasar prim oranlarının düşük seviyelerde kalmasına imkan tanımaktadır. Hastanın tedavisinin devamlılığı açısından oldukça önemli olan, hekim hasta ilişkisinin devamlılığı, düşük turne over oranları ile sağlanabilmektedir.

İşyerinde Psikolojik Danışmanlık Hizmeti

Bu hizmet kapsamında, yoğun iş temposunda çalışan kişilerde çeşitli sebeplerle ortaya çıkan aşırı kaygı ve aşırı stresle başa çıkabilmeleri için psikolojik danışmanlık veriliyor.

İşyerinde Ergonomi Hizmeti

Çalışan performansında önemli artışlar sağlayan bu hizmet kapsamında; bir fizyoterapist eşliğinde iş yerlerine gidiliyor ve o işyerinin çalışma alanı ve ekipmanları, ısısı, havalandırması, aydınlatması, gürültü düzeyi ile mesai ve dinlenme şartları gibi konularda bir araştırma yapılıyor. Çünkü ergonomik bir iş yeri, çalışanın duruşu, psikolojisi, verimi, çalışma masası, molaları, ortamın sıcaklığı ve ışıklandırması ile doğrudan ilişkili. Ancak çalışanlara eğitim verilmeden sadece ortamı değiştirmek, görsel olarak ergonomik bir ortam oluşturulduğu imajını çizmekten öteye gidemiyor. Bu yüzden yapılan çalışmalar sonucunda değiştirilen ortam ile birlikte, çalışanlara konu ile ilgili eğitim seminerleri yine Acıbadem Mobil Sağlık uzmanları tarafından veriliyor. Çalışma ve eğitimler tamamlandıktan 3 ay sonra işyerinin tekrar ziyaret edilerek gelişimin gözlenmesi de Acıbadem Mobil Sağlık’ın İşyerinde Ergonomi paketinde sunduğu bir diğer hizmet.

İşyerinde Diyetisyen Hizmeti

Yorucu iş hayatına bağlı yaşanan stres, dengesiz beslenme alışkanlıkları ve özellikle hareketsizlik gibi sağlığı önemli ölçüde etkileyen faktörlere karşılık Acıbadem Mobil Sağlık, tüm bu problemlerle baş edebilmek için ‘Evde ve İş’te Diyetisyen Hizmeti’ sunuyor. Sunulan bu hizmet kapsamında; Acıbadem Mobil Sağlık Beslenme ve Diyet Uzmanı tarafından yapılan kan tetkiklerinin sonuçlarına göre kişiye özel bir diyet programı hazırlanıyor. Diyetisyenlerle yapılacak görüşmeler, kişilere uygun zaman ve mekana göre organize edilen hizmet ile 10 günde bir işyerinizde veya istediğiniz bir yerde düzenli kontrollerle gerçekleşiyor. Böylece kişiler, sağlıklı bir beslenme alışkanlığı kazanırken, bedensel ve ruhsal sağlıklarını da koruyarak iş yerinde daha verimli çalışıyor.

İşyerinde Check-up, Mobil Check-up, işyerinde EKG ve işyerinde Fizik Tedavi hizmetleri ise işyerlerine gidilerek verilen ve zamandan kazanç sağlayan diğer hizmetler arasında bulunuyor.

Bütün bunların yanında, 7 gün 24 saat telefonla sunulan Medikal Koçluk ve Acil Sağlık Hizmetleri de işyerlerine sunulan önemli hizmetler arasında bulunuyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here